Kripto Dostu Bankadan, USDC Desteği!

Lihtenştayn merkezli Bank Frick kısa süre önce USDC stabilcoin’ini desteklemeye başladı. Banka, müşterilerinin Bank Frick aracılığıyla USDC’yi yatırmasına ve USDC’yi alıp satmasına izin veriyor. Bunun yanında sınır ötesi işlemlerini daha hızlı yapmak için stabilcoin USDC‘yi kullanma kararı aldı. Bank Frick’te blockchain bankacılık başkanı Stefan Rauti, “Klasik SWIFT prosedürüyle karşılaştırıldığında işlem süresi önemli ölçüde azaldı” açıklamasını yaptı. Avrupa bankası Bank Frick, eski ödeme mesajlaşma sistemi Swift’e veda etmekten memnun görünüyor.

USDC entegrasyonu, Bank Frick kullanıcılarının bankaların çoğunluğu tarafından kullanılan SWIFT ödeme ağından daha hızlı bir şekilde ödeme göndermelerine ve ödemelerine olanak tanır. SWIFT transferlerinin gerçekleşmesi genellikle 24 ila 48 saat sürerken, blockchain tabanlı stabilcoin transferleri gönderildikleri andan itibaren genellikle dakikalar içinde gerçekleşir.

Bank Frick’de, Lihtenştayn’daki en kripto para dostu bankalardan biri olduğunu söyleyebiliriz. Bank Frick, BitcoinEthereumXRP ve farklı yedi kripto para için saklama ve ticaret hizmetleri sunuyor.

Circle CEO’su ve kurucu ortağı Jeremy Allaire beklentisinin, yakın gelecekte stabilcoin desteği ekleyecek daha fazla banka görmek olduğunu söylemişti. ABD Emtia ve Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) eski başkanı Christopher Giancarlo’nun Dijital Dolar Projesi’nin yakın tarihli bir teknik incelemesini paylaştığında Allaire’nin açıklamasını yinelemişti.

Yabancı hükümetler ve ABD dışındaki şirketler blockchain geliştirme ve ilerlemesine öncülük ediyor gibi görünüyor. Amerika Birleşik Devletleri blockchain teknolojisi ve dijital varlıklarla çalışmak için geride kaldığını söyleyebiliriz. Bunun yanında, Çin gibi diğer hükümetler ve Bank Frick gibi yabancı şirketler, verimliliği artırmak ve müşterileri memnun etmek için Blockchain’i ve dijital varlıkları iş modellerine entegre etmenin yollarını arıyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.