Kripto Borsası Phemex, XRP’yi Yeniden Listeliyor!

Aralık 2020’de Ripple şirketinin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından dava edilmesinin ardından XRP’yi listeden çıkaran borsalardan biri olan Phemex, XRP’yi yeniden listelediğini duyurdu.

SEC’in, XRP’nin bir token’dan ziyade bir menkul kıymet olduğu iddialarının yankılarından çekindikleri için, ABD merkezli borsaların çoğu ve birkaç yabancı borsa XRP’yi platformlarından kaldırmıştı. Dava ayrıca Ripple’ın MoneyGram gibi bazı önemli ortaklıkları kaybetmesine neden olmuştu. Bu gelişmeler, o sırada XRP’nin fiyatının düşmesine neden olsa da fiyatlar o zamandan beri toparlandı.

Davada yaşanan olumlu gelişmelerin, XRP destekleyicilerinin ısrarlarının ve borsa kullanıcıları arasında yapılan anketlerin sonucunda, Phemex kripto borsası, kripto para biriminin “büyük talep” gördüğünü ve işlem platformuna tekrar ekleyeceklerini duyurdu. Eski Wall Street tüccarları ve yatırımcıları tarafından kurulan borsa, duyuruyu; platformlarında olacak 8 diğer spot trading coin’i daha tanıttıkları bir blog gönderisinde yaptı. Bunlar: Basic Attention Token (BAT), Chiliz (CHZ), Decentraland (MANA), Enjin Coin (ENJ), SushiSwap (SUSHI), Synthetix (SNX), Graph (GRT) ve Maker (MKR).

XRP’yi tekrar listeleyen tek borsa Phemex değil. Geçen hafta Japon kripto borsası Decurret, XRP’nin platforma geri yüklendiğini ve ticarete açık olduğunu duyurmuştu. Bu gelişmeler, XRP’nin yeniden listelenmesi için Twitter’a başvuran XRP sahipleri için büyük bir kazanç olarak görülüyor.

[irp posts=”25271″ name=”Japon Kripto Borsası DeCurret, XRP Ticaretini Yeniden Başlatıyor”]

XRP’yi Neden Şimdi Yeniden Listeliyorlar?

XRP’yi listeden çıkardığında Phemex, bu kararının SEC’in Ripple Labs, Inc.’e karşı açtığı dava ve bir dizi başka borsanın yaptığı eylemler tarafından motive edildiğini belirtmişti. Yeniden listeleme kararlarının nedeninin ise “yüksek talep” olduğu açıklaması yapıldı. XRP topluluğu, yalnızca birkaç hafta önce sosyal medyada güçlü bir kampanya başlattı ve tüm kripto borsalarını XRP’yi yeniden listelemeye çağırdı. Büyük bir takipçi kitlesi ile kampanya büyük ilgi gördü.

Ek olarak, XRP’nin son haftalardaki fiyatları olağanüstü performans gösteriyor ve Nisan ayının ilk iki haftasında hacmini beş kat arttırdı. Bu da borsaların büyük miktarda kârı kaçırıyor olduğunu gösteriyor.

XRP meraklıları için üzücü bir durum olsa da, ABD merkezli hiçbir büyük borsa, dijital varlığı yeniden kullanma niyetinde değil. Bununla birlikte, davadaki son gelişmeler XRP sahipleri arasında davayı kazanabileceklerine dair güveni tazeliyor.

Ripple Hala Yeni Ortakları Çekiyor

SEC’in Ripple’a açtığı dava, çeşitli borsalarda listeden kaldırılmasına neden olmasının ötesinde, ortakları için de önemli bir tartışma konusuydu ve davanın açılmasını takip eden haftalarda Ripple ortaklarından birkaçını kaybetti. Bunların en büyüğü, bölünmeyi başlatmasına rağmen gelecekte ortak olma arzusunu dile getiren MoneyGram’dı. Eksilmelere rağmen Ripple CEO’su Brad Garlinhouse geçtiğimiz günlerde, davadan bu yana şirketin 20’den fazla yeni ortak kazandığını açıkladı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.