Kripto Borsası Phemex, XRP’yi Yeniden Listeliyor!

0

Aralık 2020’de Ripple şirketinin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından dava edilmesinin ardından XRP’yi listeden çıkaran borsalardan biri olan Phemex, XRP’yi yeniden listelediğini duyurdu.

SEC’in, XRP’nin bir token’dan ziyade bir menkul kıymet olduğu iddialarının yankılarından çekindikleri için, ABD merkezli borsaların çoğu ve birkaç yabancı borsa XRP’yi platformlarından kaldırmıştı. Dava ayrıca Ripple’ın MoneyGram gibi bazı önemli ortaklıkları kaybetmesine neden olmuştu. Bu gelişmeler, o sırada XRP’nin fiyatının düşmesine neden olsa da fiyatlar o zamandan beri toparlandı.

Davada yaşanan olumlu gelişmelerin, XRP destekleyicilerinin ısrarlarının ve borsa kullanıcıları arasında yapılan anketlerin sonucunda, Phemex kripto borsası, kripto para biriminin “büyük talep” gördüğünü ve işlem platformuna tekrar ekleyeceklerini duyurdu. Eski Wall Street tüccarları ve yatırımcıları tarafından kurulan borsa, duyuruyu; platformlarında olacak 8 diğer spot trading coin’i daha tanıttıkları bir blog gönderisinde yaptı. Bunlar: Basic Attention Token (BAT), Chiliz (CHZ), Decentraland (MANA), Enjin Coin (ENJ), SushiSwap (SUSHI), Synthetix (SNX), Graph (GRT) ve Maker (MKR).

XRP’yi tekrar listeleyen tek borsa Phemex değil. Geçen hafta Japon kripto borsası Decurret, XRP’nin platforma geri yüklendiğini ve ticarete açık olduğunu duyurmuştu. Bu gelişmeler, XRP’nin yeniden listelenmesi için Twitter’a başvuran XRP sahipleri için büyük bir kazanç olarak görülüyor.

İlgili Haber  Japon Kripto Borsası DeCurret, XRP Ticaretini Yeniden Başlatıyor

XRP’yi Neden Şimdi Yeniden Listeliyorlar?

XRP’yi listeden çıkardığında Phemex, bu kararının SEC’in Ripple Labs, Inc.’e karşı açtığı dava ve bir dizi başka borsanın yaptığı eylemler tarafından motive edildiğini belirtmişti. Yeniden listeleme kararlarının nedeninin ise “yüksek talep” olduğu açıklaması yapıldı. XRP topluluğu, yalnızca birkaç hafta önce sosyal medyada güçlü bir kampanya başlattı ve tüm kripto borsalarını XRP’yi yeniden listelemeye çağırdı. Büyük bir takipçi kitlesi ile kampanya büyük ilgi gördü.

Ek olarak, XRP’nin son haftalardaki fiyatları olağanüstü performans gösteriyor ve Nisan ayının ilk iki haftasında hacmini beş kat arttırdı. Bu da borsaların büyük miktarda kârı kaçırıyor olduğunu gösteriyor.

XRP meraklıları için üzücü bir durum olsa da, ABD merkezli hiçbir büyük borsa, dijital varlığı yeniden kullanma niyetinde değil. Bununla birlikte, davadaki son gelişmeler XRP sahipleri arasında davayı kazanabileceklerine dair güveni tazeliyor.

Ripple Hala Yeni Ortakları Çekiyor

SEC’in Ripple’a açtığı dava, çeşitli borsalarda listeden kaldırılmasına neden olmasının ötesinde, ortakları için de önemli bir tartışma konusuydu ve davanın açılmasını takip eden haftalarda Ripple ortaklarından birkaçını kaybetti. Bunların en büyüğü, bölünmeyi başlatmasına rağmen gelecekte ortak olma arzusunu dile getiren MoneyGram’dı. Eksilmelere rağmen Ripple CEO’su Brad Garlinhouse geçtiğimiz günlerde, davadan bu yana şirketin 20’den fazla yeni ortak kazandığını açıkladı.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın