Kripto Borsası Coinbase, Nasdaq’ta Halka Açılacak!

0

ABD merkezli en büyük kripto para borsası Coinbase, Nasdaq’da halka açılmak için SEC’e resmi olarak bir kayıt beyanı sundu.

Coinbase, geçtiğimiz yıl açıklanan halka açık bir şirket olmak için bir taslak tescil beyanının gizli olarak sunulmasının ardından, dev ABD borsası Nasdaq’da listelenmek için büyük bir adım attı.

Daha önce bir iddia olarak, Coinbase’in ABD borsalarında işlem görmek için harekete geçtiğini bildirmiştik. Bu gelişme Coinbase’i halka açık ilk ABD merkezli kripto para birimi borsası yapacak. Ancak tescil beyanı dosyalanmış olmasına rağmen, henüz yürürlüğe girmediğini belirtmekte fayda var. Şirketin açıkladığı gibi:”Bu menkul kıymetler, kayıt beyanı yürürlüğe girmeden önce satılamaz ve satın alma teklifleri kabul edilemez.”

Bugün erken saatlerde şirket, Komisyon’a “A Sınıfı adi hisse senetlerinin halka açık doğrudan listelenmesi ile ilgili olarak” S-1 Formu hakkında bir kayıt beyanı sunduğunu bildirdi.Bunun yanında şirket, A Sınıfı adi hisse senetlerini Nasdaq Global Select Market’te “COIN” ticker sembolü altında listelemeyi planlıyor.

Son olarak ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yapılan başvuruda Coinbase , geçen yıl 43 milyon doğrulanmış kullanıcısı ve aylık 2.8 milyon kullanıcı olduğunu belirtti. Ayrıca 100’den fazla ülkede 7.000 kurum ve 115.000 ekosistem ortağıyla çalışıldığı belirtildi.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın