Kripto Borsası Bitcambio Bir Kullanıcıya Yanlışlıkla 35 Milyon Dolar Gönderdi

Kaique Nune bitcoin alışverişi yaptığı brezilya bitcoin borsasında aniden milyoner oldu. Kaique 128$ para çekmek isterken kripto borsası yanlışlıkla hesabına 35 Milyon dolar gönderdi.

Bitcoin borsası Bitcambio, bu işlem yapıldıktan hemen sonra kullanıcıyı aradı ve hata ile yapılan bir işlem olduğunu ve düzeltilebilmesi için bazı belgelerin kişisel şekilde imzalanması gerektiğini bildirdi.

Kaique Nune yaptığı açıklamada bunun bir darbe olduğunu düşündüm dedi.

Nune, imzalanması istenen belgeleri imzalamak için noter dairesine davet edildi. Kripto dünyasında birçok dolandırıcı olması ve dolandırıcılık yapılması sebebiyle Nune bunun bir dolandırıcılık olabileceğini düşünüyordu. Ancak bitcoin borsası işlemin üstünden zaman geçmeden hemen kullanıcıya ulaşıp durumu belirtti.

Bitcambio işlemi tersine çevirmek için uğraşmasına rağmen Nune’ın onayı olmadan bunu gerçekleştiremeyeceğini biliyordu. Çünkü kullanıcının hesabından, kullanıcının imzalanmış onayını almadan çok yüksek miktarda para çekmek mantıklı değil.

Nune, herhangi bir belaya bulaşmamak amacıyla şirketin bu tersine çevirme işlemini kabul etti.

kaynak:zycrypto

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.