Kripto Borsası Bitcambio Bir Kullanıcıya Yanlışlıkla 35 Milyon Dolar Gönderdi

0

Kaique Nune bitcoin alışverişi yaptığı brezilya bitcoin borsasında aniden milyoner oldu. Kaique 128$ para çekmek isterken kripto borsası yanlışlıkla hesabına 35 Milyon dolar gönderdi.

Bitcoin borsası Bitcambio, bu işlem yapıldıktan hemen sonra kullanıcıyı aradı ve hata ile yapılan bir işlem olduğunu ve düzeltilebilmesi için bazı belgelerin kişisel şekilde imzalanması gerektiğini bildirdi.

Kaique Nune yaptığı açıklamada bunun bir darbe olduğunu düşündüm dedi.

Nune, imzalanması istenen belgeleri imzalamak için noter dairesine davet edildi. Kripto dünyasında birçok dolandırıcı olması ve dolandırıcılık yapılması sebebiyle Nune bunun bir dolandırıcılık olabileceğini düşünüyordu. Ancak bitcoin borsası işlemin üstünden zaman geçmeden hemen kullanıcıya ulaşıp durumu belirtti.

Bitcambio işlemi tersine çevirmek için uğraşmasına rağmen Nune’ın onayı olmadan bunu gerçekleştiremeyeceğini biliyordu. Çünkü kullanıcının hesabından, kullanıcının imzalanmış onayını almadan çok yüksek miktarda para çekmek mantıklı değil.

Nune, herhangi bir belaya bulaşmamak amacıyla şirketin bu tersine çevirme işlemini kabul etti.

kaynak:zycrypto

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın