Nisan 25, 2022

Kripto Analistinden Bitcoin Uyarısı: “Satış Baskısı Yüksek”

Yakından izlenen bir kripto stratejisti ve trader’ı, Bitcoin yatırımcılarını BTC için yakın ve keskin bir düşüşün ufukta olduğu konusunda uyardı.

Popüler kripto analisti Capo, 260.200 Twitter takipçisine, Bitcoin’in dört saatlik grafikteki mevcut piyasa yapısının Mart 2020 pandemi kaynaklı çöküş sırasındaki fiyat hareketine benzediğini söyledi. 20 Nisan’da yaptığı “Covid çöküşünden önceki trend değişimi ile benzerlikler.” açıklamasına 21 Nisan’da yaptığı güncellemede şunu ekledi:

“Daha fazla benzerlik.”

Bitcoin usd fiyat grafiği

Kripto stratejisti, Bitcoin’in bu yıl şimdiye kadar BTC’yi 30.000 doların üzerinde tutan çapraz desteğine güvendiğini de vurguladı. Bununla birlikte, BTC’nin yükseliş çizgisini kıracağını ve 21.000 dolara kadar düzeltme yaşayacağını tahmin ediyor.

Capo ayrıca, önde gelen kripto varlığına olan talebi ve arzı izlemek için BTC’nin çeşitli dijital varlık borsalarındaki sipariş defterlerini yakından izlediğini söyledi. Capo’ya göre, Deribit’ten büyük satın alma siparişleri çekildi ve bu da düzeltme olasılığını artırdı.

“Deribit, fiyatı aralık içinde tutarak 29 bin ile 34 bin dolar arasındaki tüm teklifleri çekti. 30 bin doların altı şimdi daha olası.”  

btc uzun

Trader, Bitfinex’te de aynı durumun olduğunu ekledi.

“Bitfinex de aynısını yaptı. 36.600 dolar ile 37.800 dolar arasındaki teklif bloğu gitti.” 

bitcoin bitfinex grafik

Kripto türev borsası FTX’i de inceleyen Capo, BTC’nin satış tarafı baskısında bir artışa işaret eden sinyaller gördüğünü söyledi.

“Ayrıca, FTX gibi borsalar çok fazla arz ekleyerek fiyatı aşağı çekiyor. Satış baskısı yüksek.” 

BTC FTX Borsası

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.