Aralık 29, 2021

Kripto Analisti Michaël van de Poppe’ye Göre Ethereum (ETH) 2022’de Bu Seviyelere Gelebilir!

Yakından takip edilen kripto para analisti ve tüccarı Michael van de Poppe, önde gelen akıllı sözleşme platformu Ethereum‘un 2021’de güçlü bir ‘büyüme’ yaşamasının ardından, 2022 için yeni fiyat hedeflerini paylaştı.

Yılsonu strateji oturumunda konuşan analist, 158.000 YouTube abonesine Ethereum’un yalnızca bir numaralı kripto Bitcoin’e (BTC) karşı iyi bir performans sergilemediğini, aynı zamanda bir sonraki büyük kripto döngüsünün odağı haline gelebileceğini söyledi.

Kripto stratejisti, piyasanın yaygın olarak benimsenmesinin, Ethereum’un piyasa değerinin “çevrilme” olarak bilinen bir olay olan Bitcoin’inkini geçebileceği anlamına geldiğini düşünüyor.

“Şu an Bitcoin’in ters çevrilmesine bakıyor olabiliriz çünkü kripto artık yalnızca Bitcoin ile ilgili değil, tüm ekosistemle ilgili.

Değişen şeylerden biri de Ethereum… ETH merkeziyetsiz uygulamalarda kullanılıyor, bu nedenle DEX’ler [merkeziyetsiz borsalar] çoğunlukla varlıklarını takas etmek için Ethereum kullanıyor, biz de bunları Uniswap ve SushiSwap ile kullanıyoruz.

Ethereum ekosisteminin fiili olarak benimsenmesi nispeten hızlı büyüyor. Ayrıca NFT [değiştirilemez token] alanından, NFT’lerinizi basmak istiyorsanız Ethereum kullanmanız gerekecektir.”

Michael van de Poppe, ağın yüksek gaz ücretlerine rağmen Ethereum’un genel büyümesine ve talebine dikkat çekti.

En önemlisi, ETH, Kasım ayına kadar uzanan son piyasa düzeltmesi sırasında Bitcoin’den daha dayanıklı olduğunu kanıtladı.

“Ethereum, son düzeltmede Bitcoin’den çok daha fazla güç gösteriyor, bu da Ethereum’daki gücün Bitcoin’den daha yüksek olduğu anlamına geliyor. Yani potansiyel olarak bu döngü artık Bitcoin ile ilgili değil.

Temelde tüm ekosistem için ilk katmanı üreten Katman-1’ler ve Ethereum’dur, çünkü tüm bu pazar alanında gerçekten başarılı olmak için platformlara ve Katman-1’lere ihtiyacınız var.”

2022 fiyat tahminlerine devam eden analist, Ethereum’un Bitcoin’in 2017’deki hareketini yansıtan patlayıcı büyümenin zirvesinde olabileceğini düşünüyor. Analist, ETH’nin 20.000 doları bile aşabileceğini söylüyor.

“Döngünün bir önceki en düşük seviyesine, önceki en yüksek seviyesine dayanarak ve 3.618 civarında bir yere ulaşıyoruz. Fibonacci uzatma noktalarını kullanarak sonraki fiyat hedefini belirleyebiliriz.

Bu, aslında, 12.600 dolar, 17.300 dolar ve hatta potansiyel olarak 22.000 dolar civarındaki seviyeleri hedefliyor.”

Van de Poppe, ETH’nin önemli bir destek seviyesine sahip olması gerektiğini söyleyerek yukarı yönlü fiyat tahminini sonlandırıyor.

Van de Poppe, Ethereum tartışmasını, son proje yükseltmelerinin ve Ethereum 2.0’ın yakında piyasaya sürülmesinin ilerleme anlamına gelebileceğini belirterek sonlandırıyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.