Kasım 5, 2023

Kripto Analisti İki Altcoin İçin Konuştu: Ralli Geliyor!

Bitcoin (BTC) için 2018 taban fiyatını doğru bir şekilde tahmin eden bir analist, kripto para piyasasına dair yaptığı değerlendirmelerde Ethereum ve Solana kripto paralarının gelecekteki performansını ele aldı. İşte bu konudaki düşünceleri…

Ethereum (ETH), kripto para piyasasında önemli bir rol oynamış ve birçok yatırımcının gözdesi haline gelmiştir. Analist Bluntz, ETH’nin grafiğine odaklanarak, kısa vadeli tahminlerde bulundu. İlk olarak, ETH’nin alt zaman dilimi grafiğine baktığında, düzeltici bir hareketi tamamladığını belirtti.

Bluntz, ayrıca 30 dakikalık grafikte ETH’nin yükseliş eğilimi gösterdiğini vurguladı. Bu, ETH’nin kısa vadeli olarak yükseliş potansiyeli taşıdığını düşündüğünü gösteriyor.

“ETH/BTC sürekli kötü durumda olduğu için ETH varlığımın felaketi olsa da, hala burada USD çiftinde beş dalgalı düşüşün tamamlandığı güzel bir düz kurulum olduğunu ve bunu doğrulamak için güzel bir düşük zaman dilimi ayrışması olduğunu düşünüyorum.

‘Düşüşün’ bittiği görüşündeyim ve buradan en azından 1.880 doların üzerine bir yüksek seviye daha çıkabiliriz.”

Ethereum için ralli mi geliyor?

Analist Elliott Dalga teorisini kullanarak analizlerini destekliyor. Bu teori, fiyat hareketlerinin belirli bir kalıp içinde ilerlediğini öne sürer ve bu kalıpların gelecekteki fiyat tahminlerinde yardımcı olabileceğini söyler. Bu nedenle, Bluntz, ETH‘nin kısa vadede 1.900 doların üzerine çıkabileceği bir senaryo öngörüyor gibi görünüyor.

Basın zamanında lider altcoin Ethereum 1.850 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere ikinci tahmin konusu olarak, analist Solana’ya odaklanıyor. Solana, son dönemde büyük bir dikkat çekici performans sergileyerek altcoin dünyasında hızla yükselen bir yıldız haline geldi. Bluntz, bu yıl yaklaşık %338’luk bir artış yaşamasına rağmen Solana’nın hala büyüme potansiyeli olduğunu düşünüyor. Bu, Solana’nın gelecekte daha fazla yükselme potansiyeli taşıdığını öngören bir tahmin olarak karşımıza çıkıyor.

“Canavar bir yükseliş trendinde %18’lik üç dalgalı geri çekilme, evet lütfen. Bu doğrudan 50 doların üzerine çıkacak.”

Solana altcoin için ralli mi geliyor?

Basın zamanında SOL 42 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Bluntz aynı zamanda ABD doları endeksinin (DXY) performansını da yakından takip ediyor. Analist, DXY’in önemli bir düzeltmeye hazır olduğuna inandığı için kripto gibi riskli varlıklar yukarı yönlü hareketler görebilir.

“DXY artık yüksek zaman dilimi aralığına iyi bir şekilde geri döndü. Haydi gidelim!”

USD dolar indeksi

Yatırımcının grafiğine dayanarak, Bluntz DXY’nin 100 puanlık temel destek seviyesinin altına düşebileceğini tahmin ediyor gibi görünüyor. Basın zamanında DXY 105.069 puanda işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl


Haber Yorumları ( 1 )

Sizde yorumunuzu ekleyin, görüş bildirin.

  • Chucky

    Cripto yu bilmeyenler kripto trade etmeye çalışıyor bilmiyorsan 1sene girme araştır kardeşim battım diyor sonra bu bir döngü sarmalı dipte al yukarda tatmin olan yerde ver ve 2 sene kriptoya bulaşma solana 259dolardan döndü 8dolar ile dip yaptı ve 47dolarla tepeyi gördü hedefi boğada 259doları geçmek 500 ila 1000dolar arasında bir ath yapıcak düşüşler bu noktaya hep olucak ama her zirve bir fiyat band değişimi olucak solananın yolu açık ftxi hiç kafaya takmayın

    Cevap Yazın
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.