Kripto Analisti: Bitcoin’de Bu Gerçekleşirse %50’lik Artış Gelir

Üst düzey bir kripto analisti, Bitcoin‘in (BTC) yaklaşık %50 oranında yükselebileceği bir senaryo ortaya koydu.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, kripto analisti Justin Bennett, 11.100 YouTube abonesine, Bitcoin fiyatı 24.200 doların üzerine çıkarsa bir sonraki hedefin 26.500 dolar olduğunu söyledi.

“Şimdi, 23.450 dolar ve 24.200 doların üzerine çıkarsak, Bitcoin için bir sonraki direnç alanı 25.000 dolar civarında olacak.

Yaklaşık 25.400 dolar civarında, ardından 26.000 dolar ortası 26.500 dolar civarında.”

Bennett, 26.500 doların üzerine çıktıktan sonra, Bitcoin’in mevcut fiyattan yaklaşık %46 oranında değer kazanmak ve bir sonraki 38.000 dolar hedefine ulaşmak için 30.000 dolar seviyesini aşması gerektiğini de ekliyor.

Bitcoin’in bahsettiğim bu iki seviyeyi geri kazandığını ve önümüzdeki günlerde daha da yükselmeye başladığını görebilirsek, işte önümüzdeki haftalarda izleyeceğim iki kilit alan.
Şimdi, ilki 30.000 dolar civarına geliyor ve bunun nedeni Mayıs ayında gördüğümüz konsolidasyon… yani 30.000 dolarlık alan Bitcoin için çok büyük bir alan olacak. Bunun üzerinde, 38.000 dolar civarında bir direnç alanımız var…

Ama bir kez daha Bitcoin bahsettiğim bu iki seviyenin üzerine çıkmalı. Yani 23.450 ve ayrıca günlük kapanış bazında 24.200, kırılmayı gerçekten doğrulamak ve piyasayı bu seviyelere taşımak için.”
Bunların yanında kripto analist, ABD’deki enflasyon oranının da Bitcoin’in fiyat yönünü belirlemede rol oynayacağını düşünüyor.

Bennett’e göre, “düşük enflasyon, daha az agresif faiz artışları anlamına geliyor, bu da yükseliş yapısı anlamına geliyor.”

Bennett, Çarşamba günü yayınlanan ve ABD enflasyon oranının %8.5’e düştüğünü gösteren Tüketici Fiyat Endeksi verilerine atıfta bulunarak, enflasyonun zirveye ulaştığını gösterebileceğini söyledi.

Bugün TÜFE’nin tahminden daha düşük olduğunu görmek güzeldi. Harika bir sayı değildi, ama yine de geçen sefer aldığımızdan daha iyi bir sayı. […] Ve bence, piyasalar için yükseliş anlamına gelecek olan en yüksek enflasyonu belirleyebilir…

Dolayısıyla piyasalar bunun yüksek enflasyon olduğuna inanırsa, kripto piyasasının yanı sıra borsa için de yükseliş olabilir.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.