Ocak 15, 2022

Kripto Analisti Açıkladı: Bitcoin’i ve Bu İki Altcoin’i Neler Bekliyor?

Kripto para trader’ı Justin Bennett, önümüzdeki günlerde ve haftalarda Bitcoin (BTC) ile iki altcoinin hangi yöne ilerleyeceğine dair tahminlerini paylaştı.

Bennett, Bitcoin ile başlayarak, 7.820 YouTube abonesine, amiral gemisi kripto para biriminin yükselmeye devam etmesi halinde karşılaşacağı ilk direnç seviyesinin 45.600 dolar olduğunu belirtti.

Bennett’e göre, 45.600 dolarlık direnç seviyesi bir destek alanı haline gelirse, Bitcoin 50.000 doların üzerine çıkabilir.
Bununla birlikte Bennett, “daha ​​fazla yükseliş senaryosu” gerçekleşirse, Bitcoin’in yılın ilerleyen aylarında mevcut seviyelerden %35’in üzerinde artabileceğini düşünüyor.

“Bitcoin’in 45.600 doların üzerine çıktığını görürsek, burada 53.000 dolar, hatta 50.000 doları test edersek, bu hareket bu yıl 60.000 doların üzerine çıkmamız için ters bir head and shoulders modeli oluşturabilir.”

Kripto para analisti ve trader’ı, fiyat “40.000 ila 42.000 dolar arasındaki alanın üzerinde” kaldığı sürece Bitcoin konusunda iyimser olduğunu ekledi.

Ardından Ethereum hakkında yorum yapan Bennett, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi için mevcut direnç seviyesinin 3.170 dolar civarında, bir sonrakinin ise 3.600 dolar civarında olduğunu düşünüyor.

“3.170 dolara herhangi bir dönüş, bir sıçramayı tetiklemeli, alıcıları çekmeli. Şu an Ethereum için izlenecek bir sonraki direnç alanı 3.600 dolar civarında.”

Bennett’e göre, yükseliş eğilimini onaylamak için Ethereum’un haftalık grafikte 4.000 dolar seviyesinin üzerinde kapanış yapması gerekecek.

Şimdi 4.000 dolar Ethereum için büyük bir test olacak… Tekrar yükselişe geçmek için bu alanın [4,000 dolar] üzerine çıkması gerekecek.”

Ethereum yazı yazarken 3.314 dolardan işlem görüyor.

Bennett’ın değerlendirdiği bir diğer kripto ise Crypto.com blockchain’in yerel token’ı CRO. Bennett, CRO’nun kısa vadede yükselişe geçmesi için öncelikle günlük grafikte 0.50 dolar direnç seviyesinin üzerine çıkması gerektiğini düşünüyor.

CRO 0.50 doların üzerine çıkmalı. […] 0.65 dolar, 0.50 ila 0.53 ABD doları alanının üzerindeki bir sonraki direnç seviyesi olacaktır…

Piyasanın tekrar 0.65 dolara yükselmesi için 0.50 ila 0.53 ABD dolarının üzerine çıkması gerekiyor. Bu alandan daha düşük bir rotasyon görürsek [yaklaşık 0.48 dolar], bu 0.40 dolarlık desteğe dikkat edin.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.