Kraken CEO’su: Bitcoin Kullanımı, Dolar Kullanmak Kadar Kolay Olacak

Bloomberg’in yakın zamanda röportaj yaptığı Kraken CEO’su Jesse Powell, ekosistem için yeterli araç olduğunda Bitcoin‘in ABD doları kadar kullanımının kolay olacağını dile getirdi.

“Çok yakında, Bitcoin’in arkasındaki tüm teknoloji kaybolacak ve kimsenin nasıl çalıştığını gerçekten anlamadığı, ancak herkesin kullandığı ABD doları gibi olacak.”

Powell, ‘Katman 2’ çözümleri nedeniyle Bitcoin’in Blockchain’e aktarılmasına gerek olmadığını açıkladı.

Bitcoin’in Mart ayındaki şiddetli satışlar sırasında risk altındaki varlıklardan ayrılmaması, değer deposu anlatımına bir darbe vurdu. Bunun yanında fiyatın dalgalı hareketi de her zaman ‘değer deposu’ söylemine antitez oluşturmuştur.

Bitcoin’in ABD borsasıyla artan korelasyonuna rağmen Powell, insanların Kraken’e kaydolduğu her türlü yatırımcının, ‘öngörülebilir sınırlı arzı’ nedeniyle onu güvenli bir sığınak varlığı olarak gördüğünü iddia etti. Powell ayrıca, Bitcoin’in değerli bir varlık deposu olarak altını geçeceğini düşünüyor.

Enflasyon ‘Kontrolden Çıkacak’

ABD tarafından bildirildiği üzere, ABD hisse senedi piyasası, Federal Rezerv’in şirket tahvillerini satın almaya başlamasının ardından Pazartesi günü bir darbe atlatmayı başardı.

Powell, Fed’i “başarısız Birleşik Devletler şirketlerinden” “gereksiz tahviller” satın aldığı için eleştirdi. Ayrıca, Powell enflasyonun artacağını düşünüyor:

“Artık dolar cinsinden hiçbir şey fiyatlandıramazsınız. Enflasyon burada çok yakında kontrolden çıkacak. Bu enflasyona karşı bir çit olarak Bitcoin satın alırdım.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.