KPGM, Blockchain Telekom Çözümlerinde Microsoft, Tomia ve R3 ile Çalışacak

0
432

İş danışmanlığı şirketi KPMG, 5G ağ hizmetleri beklentisiyle telekom endüstrisi için Blockchain tabanlı bir yerleşim çözümü oluşturmak üzere teknoloji şirketleri Tomia, Microsoft ve R3 ile ortaklık kurdu.

KPMG, ortaklık ve ürün planlarını 16 Temmuz’daki resmi bir blog yazısında duyurdu.

Paylaşıma göre, planlanan Blockchain çözümü, taşıyıcı firmalar ve mobil operatörler arasındaki anlaşmazlıkları azaltmak için akıllı sözleşmelerden yararlanmayı amaçlamaktadır. Bu tür akıllı sözleşmelerin, doğru oranlar, varış noktaları ve ikili anlaşma bilgileri gibi detayları sağlayarak bu amaç için kritik bilgileri içereceği bildiriliyor.

Sonuçta, KPMG, telekom şirketlerinin yerleşimleri dış kaynak kullanma ihtiyacını ortadan kaldırarak, şu anda olduğundan daha hızlı ve daha ucuz hale geleceğini umuyor.

Dış kaynak kullanımı müşteriler için oldukça büyük bir maliyete yol açıyor. Tek başına uluslararası mobil veri dolaşım ücretlerinin, rapora göre 2022’de 31 milyar dolara ulaşacağı tahmin ediliyor. Üstelik, bu çözüm işlemlerinin, 5G mobil servislerin ortaya çıkmasıyla daha karmaşık hale geleceği tahmin edilmektedir, çünkü kullanıcılar tarafından iletilen veriler daha da artacaktır.

Daha önce Güney Koreli telekom şirketi KT Corporation, 5G şebekesinde zaten bir Blockchain tabanlı çözüm başlattı. “GiGA Chain” olarak adlandırılan çözümün, cihazları siber saldırılara karşı koruyarak bir güvenlik özelliği olarak hareket ettiği biliniyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın