Kötü Para Politikaları Bitcoin’in Fiyatını Yükseltecek

0

BitMEX kaldıraçlı işlemler borsası CEO’su Arthur Hayes, Bitcoin’in fiyatının başarısız para politikaları sayesinden değerleneceğini düşündüğünü açıkladı.

Kripto para piyasasının ünlü isimlerinden olan Arthur Hayes, CNBC’deki bir programın konuğu oldu ve kripto para sektörü hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamalarda Bitcoin‘in şu anki durumu hakkında ve geleceği hakkında açıklamalarda bulundu, gelecekteki fiyatı hakkında ise bazı açıklamalarda bulundu.

Bitcoin Yükselmesine Devam Edecek

Hayes’in öngörüsüne göre, BTC’nin fiyatı önümüzdeki aylarda yükselmeye decam edecek ve rekor seviyesi 19.781 dolar’a kadar çıkabileceğini düşünüyor. Bu görüşlerindeki en büyük neden ise günümüzde başarısız şekilde yönetilen para politikaları olduğunu belirtiyor.

Hayes, Avrupa Merkez Bankası, Fedaral Rezerv ve Çin Halk Bankası’nın kripto para birimleri hakkında alacağı kararlar Bitcoin’i harakete geçirebileceğini dile getiriyor. Dikkat çektiği düşüncesi ise ABD ve Çin’in arasında şu anda devam eden ticaret savaşı, bu ticaret savaşı kripto para piyasasına olumlu etkide bulanabileceğini dile getirdi.

BTC Bir Süre Daha Buralarda

Hayes, Bitcoin’in fiyatının biraz daha 10.000-20.000 dolar arasında haraket edeceğini dile getiriyor. Hayes’in düşüncesine göre BTC’nin bu fiyat aralığının üstüne çıkması çok kolay gözükmüyor.

Eğer bu aralığın üstüne çıkarsa daha büyük seviyelere ulaşabileceğini vurgulayan Hayes, bunun uzun bir süre sürebileceğini dile getirdi. Fakat açıklamarına göre en az altı ay daha Bitcoin’in 20.000 doların üstüne çıktığını göremeyeceğiz. Hayes’e göre asıl yükseliş 2020 yılında başlayacağını söylüyor.

Kaynak: Ambcrypto

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın