Kötü Para Politikaları Bitcoin’in Fiyatını Yükseltecek

BitMEX kaldıraçlı işlemler borsası CEO’su Arthur Hayes, Bitcoin’in fiyatının başarısız para politikaları sayesinden değerleneceğini düşündüğünü açıkladı.

Kripto para piyasasının ünlü isimlerinden olan Arthur Hayes, CNBC’deki bir programın konuğu oldu ve kripto para sektörü hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamalarda Bitcoin‘in şu anki durumu hakkında ve geleceği hakkında açıklamalarda bulundu, gelecekteki fiyatı hakkında ise bazı açıklamalarda bulundu.

Bitcoin Yükselmesine Devam Edecek

Hayes’in öngörüsüne göre, BTC’nin fiyatı önümüzdeki aylarda yükselmeye decam edecek ve rekor seviyesi 19.781 dolar’a kadar çıkabileceğini düşünüyor. Bu görüşlerindeki en büyük neden ise günümüzde başarısız şekilde yönetilen para politikaları olduğunu belirtiyor.

Hayes, Avrupa Merkez Bankası, Fedaral Rezerv ve Çin Halk Bankası’nın kripto para birimleri hakkında alacağı kararlar Bitcoin’i harakete geçirebileceğini dile getiriyor. Dikkat çektiği düşüncesi ise ABD ve Çin’in arasında şu anda devam eden ticaret savaşı, bu ticaret savaşı kripto para piyasasına olumlu etkide bulanabileceğini dile getirdi.

BTC Bir Süre Daha Buralarda

Hayes, Bitcoin’in fiyatının biraz daha 10.000-20.000 dolar arasında haraket edeceğini dile getiriyor. Hayes’in düşüncesine göre BTC’nin bu fiyat aralığının üstüne çıkması çok kolay gözükmüyor.

Eğer bu aralığın üstüne çıkarsa daha büyük seviyelere ulaşabileceğini vurgulayan Hayes, bunun uzun bir süre sürebileceğini dile getirdi. Fakat açıklamarına göre en az altı ay daha Bitcoin’in 20.000 doların üstüne çıktığını göremeyeceğiz. Hayes’e göre asıl yükseliş 2020 yılında başlayacağını söylüyor.

Kaynak: Ambcrypto

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.