Mart 30, 2020

Korona Virüsüne Karşı, Blockchain Tabanlı Ortaklık

Telos Foundation ve Genobank.io, kullanıcıların COVID-19 testini gerçekleştirmelerine yardımcı olan bir uygulama başlatmaya hazırlanıyor.

Korona virüs salgını sert bir şekilde etkisini göstermeye devam ederken, Telos, kullanıcıların düşük maliyetli testlere erişmesine yardımcı olacak Agerona adlı bir uygulama oluşturmak için Genobank.io ile bir ortaklık başlattı.

Bu uygulama sayesinde kullanıcılar, Telos Blockchain ve yeni bir Genobank.io token’ı kullanarak verilerini analiz edebilecek ve sonuçlarını araştırmacılarla paylaşabilecek.

Uygulama, kullanıcılardan toplanan verileri göndermek için tamamen anonim bir yol oluşturulmasını sağlıyor, böylece araştırmacılar minimum coğrafi bilgi ile birlikte toplam verileri sistemden okuyabilir hale gelecek.

Agerona uygulaması kullanıcıların sipariş için test kitleri bulmalarına da yardımcı olacak. Tüm bunlar, kullanıcıların verilerini kontrol altında tutmasına ve anonim kalmasına izin verecek. Telos’dan yetkili isim Douglas Horn, projeyle ilgili şunları söyledi:

“Bu proje, dünyanın dört bir yanından gelen insanların küresel sorunları ele almak amacıyla, sahip olduğumuz araçları artırmak için, nasıl bir araya gelebileceğine dikkat çeken bir örnek. Giderek daha fazla, bu gibi tabandan gelen ekiplerin hükümetlerin sağlayamadığı çözümleri hızla sağladığını göreceğiz.”

Genobank.io’nun CEO’su Daniel Uribe’e göre, insanlar gizlilikten ödün vermeden COVID durumlarını öğrenme hakkına sahip. Şirket, “genomik, gizlilik yasaları ve merkezi olmayan DNA veri cüzdanları” alanlarında deneyime de sahip.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.