Korona Virüsüne Karşı, Blockchain Tabanlı Ortaklık

0
376

Telos Foundation ve Genobank.io, kullanıcıların COVID-19 testini gerçekleştirmelerine yardımcı olan bir uygulama başlatmaya hazırlanıyor.

Korona virüs salgını sert bir şekilde etkisini göstermeye devam ederken, Telos, kullanıcıların düşük maliyetli testlere erişmesine yardımcı olacak Agerona adlı bir uygulama oluşturmak için Genobank.io ile bir ortaklık başlattı.

Bu uygulama sayesinde kullanıcılar, Telos Blockchain ve yeni bir Genobank.io token’ı kullanarak verilerini analiz edebilecek ve sonuçlarını araştırmacılarla paylaşabilecek.

Uygulama, kullanıcılardan toplanan verileri göndermek için tamamen anonim bir yol oluşturulmasını sağlıyor, böylece araştırmacılar minimum coğrafi bilgi ile birlikte toplam verileri sistemden okuyabilir hale gelecek.

Agerona uygulaması kullanıcıların sipariş için test kitleri bulmalarına da yardımcı olacak. Tüm bunlar, kullanıcıların verilerini kontrol altında tutmasına ve anonim kalmasına izin verecek. Telos’dan yetkili isim Douglas Horn, projeyle ilgili şunları söyledi:

“Bu proje, dünyanın dört bir yanından gelen insanların küresel sorunları ele almak amacıyla, sahip olduğumuz araçları artırmak için, nasıl bir araya gelebileceğine dikkat çeken bir örnek. Giderek daha fazla, bu gibi tabandan gelen ekiplerin hükümetlerin sağlayamadığı çözümleri hızla sağladığını göreceğiz.”

Genobank.io’nun CEO’su Daniel Uribe’e göre, insanlar gizlilikten ödün vermeden COVID durumlarını öğrenme hakkına sahip. Şirket, “genomik, gizlilik yasaları ve merkezi olmayan DNA veri cüzdanları” alanlarında deneyime de sahip.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın