Haberler Manşet

Kore’nin Büyük Bankası Kripto Para Depolama Hizmeti Sunmaya Hazırlanıyor

single-image

Güney Kore’nin en büyük bankası olan KB Kookmin, yaptığı bir açıklama ile kripto para depolama hizmeti sunacağını söyledi.

Coindesk’teki habere göre, banka blockchain tabanlı startup firması Atomics Lab ile yaptığı görüşmede depolama amacı için ortaklığa imza attı. Blockchain firması Atomics Lab kripto para birimleri gibi dijital para birimlerini güven içinde saklanmasını sağlayan MPC teknolojisi tabanlı Lime isimli bir ürün geliştirmesiyle tanınıyor.

Bu iki ortaklığın en büyük yararları ise Kookmin Bank’ın içsel kontrol yapısını ve bilgi koruma bilgisinden yararlanılacak ve Atomics Lab’in ise Blockhain teknolojisi bilgisi kullanılarak bir tür dijital varlık depolama hizmeti geliştirilecek. Yapılan basın duyurusunda iki firmanın ortaklığı sadece dijital varlık koruma teknolojisi üzerine değil, aynı zamanda akıllı kontratlara dayanan hizmet uygulamaları da geliştirmeyi hedeflemekteler. Blockchain ağı üzerinde iş birliği veya bunun üzerinden ekosistem oluşturulması da iki firmanın “düşünülen projeler” listesinde bulunuyor.

Bu habere bakmış olursak büyük kuruluşları dijital varlıklara veya kripto para birimleri sektörüne giriş yapması, kripto para sektörüne büyük kitlelerin girişini sağlayacak ve kripto para kullanım alanlarını yaygınlaştıracaktır.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bir Yorum Yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacak.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz