Kore’nin 5. En Büyük Bitcoin Borsası Coinnest’in Ani Kapanışının Arkasındaki Sebepler Nelerdir?

0

Kripto para ve blockchain endüstrisindeki zaman içinde yaşanan değişiklikler, herhangi bir kripto meraklısı için yeni olan bir şey değil, ancak Kore’de ki en büyük 5.Bitcoin (BTC) borsası olan Coinnest kripto para borsası için çok önemli bir faktördür.

Bilgiler, 18 Nisan Perşembe günü şirketin resmi internet sitesi aracılığıyla verildi. Hesap oluşturma özellikleri, borsanın kapanmasından iki gün önce kapatılmıştı.

Cüzdanlarında büyük miktarda kripto para bulunan kullanıcılar, şirket’in Nisan 2019’un sonuna kadar süresiz şekilde ticaret ve mevduat hizmetlerini durdurması sebebiyle 30 Haziran 2019 tarihine kadar fonlarını geri çekebilecek.

Coinnest kripto para borsası, müşterilerinden asgari para çekme miktarını ve ücretini azaltarak süreci daha az zorlaştırmak için çalıştıklarını bildirdi.

Coinnest’in Ani Kapanmasının Arkasındaki Olası Sebepler

Coinnest borsası için kripto para birimi piyasasını karakterize eden tutarsızlıklardan sonra ciddi mahkemeler ve zararlar sebebiyle iyi bir yıl olmamıştır.

Coinnest’in, iki yöneticisinin para karşılığı borsada dijital varlıkları listemekle suçlanması, zimmet ve sahtekarlıkla suçlanması büyük sorun yarattı.

Borsa Ceo’su Kim Ik-Hwan, Kore polisi tarafından dolandırıcılık ve hırsızlık suçları sebebiyle tutuklandı. Daha sonra suçlu bulundu ve 2.5 milyon Dolarlık para cezasıyla birlikte hapsedildi.

Bu yılın başlarında, Coinnest borsasının, kazayla yapılan bir transferin ardından Bitcoin (BTC) ve diğer kripto varlıklarında 5 milyon dolar değerinde kayıp yaşadığı bildirildi.

Coinnest, Kore’de bu talihsiz mali sıkıntıyla karşılaşan tek borsa değildir, ülkedeki en büyük dört borsa aynı zamanda 2018’de dijital para birimlerindeki uzun süreli düşüş ile büyük zarar görmüştür.

Kaynak:todaysgazette

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın