Kore’den Kripto Paralar Hakkında Önemli Gelişme

Dördüncü Sanayi Devrimi hakkındaki Güney Kore Cumhurbaşkanlığı Komitesi, hükümete kripto paralar hakkında bir dizi tedbir önerdi. Komite, hükümeti kripto para birimini ülkenin finansal sistemine entegre etmeye çağırıyor. Böylece, finansal kurumların çok çeşitli kripto odaklı ürünleri doğrudan ele almasını ve sunmasını sağlıyor. Teklifler, komitenin yakın zamanda yayınlanan bir dokümanında özetlenmiştir.

Öneriler arasında, finans kurumlarının “kripto para birimlerinin kurumsallaştırılması için orta ve uzun vadeli bir strateji olarak” kendi kripto ile ilgili ürünlerini sunmalarına izin verilmelidir. 6 Ocak’ta Business Korea’nın paylaştığı ayrıntılarına göre:

“Komisyon, ABD hükümetinin yaptığı gibi, Kore hükümetine finansal şirketlere Bitcoin fiyatlarına dayalı vadeli ürünleri piyasaya sürmelerine izin vermesini tavsiye etti.”

Başkanlık komitesi, Bitcoin türevlerini Güney Kore’de piyasaya sürmenin yanı sıra, ülkedeki tek menkul kıymetler borsası operatörü olan Kore Borsası’na (KRX) doğrudan Bitcoin’i listelemeyi önerdi.

Bitcoin, Daha Önce ABD’den Ehliyet Almıştı

ABD Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu (CFTC) çeşitli kripto para türev ürünlerini onayladı. CME Group, BTC vadeli işlemlerini sunuyor ve 13 Ocak’ta BTC vadeli işlemlerine ilişkin seçenekler sunması planlanıyor. New York Borsasının (NYSE) ana şirketi olan Intercontinental Exchange Inc. (ICE) tarafından desteklenen bir dijital varlık platformu olan Bakkt, Eylül 2019’da fiziksel olarak yerleşik Bitcoin vadeli işlem teklifleri sunmaya başladı. Aralık ayında platform, Bitcoin vadeli işlemlerinde bir seçenek başlattı. Aynı ay, düzenlenmiş başka bir platform olan Erisx, fiziksel olarak yerleşmiş Bitcoin vadeli işlemlerini başlattı. Ledgerx, Bitcoin opsiyon ticareti sunan başka bir düzenlenmiş platformdur.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.