Kore Maliye Bakanı Kripto Borsasıyla Çalışan Bankaları Onayladı

0

Güney Kore Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC) ‘nin komiseri olan Choi Jong-Ku, bankaların sanal banka hesaplarını yerel kriptopara borsasında sağlayan süreçlerinde uyum ve güvenlikle ilgili herhangi bir sorun olmadığını doğruladı.

Güney Kore hükümeti tarafından, devletin tüm hükümet kurumlarının ve komisyon üyelerinin ilerlemesini değerlendirmek üzere yürüttüğü devlet işleri denetiminde, komisyoncu Choi, kriptopara birimi ticaret platformlarının Müşteriyi Tanıma (KYC) ve para karşıtı önlemler açısından iyi bir şekilde donatıldığının altını çizdi. Aklama (AML) sistemleri, dijital varlık platformları ülkenin ticari finans kurumlarından bankacılık hizmetleri alabilecek.

“Sanal banka hesaplarını kripto para borsalarına geçiren bankalar herhangi bir sorun oluşturmamaktadır. Dijital varlık alım satım platformlarının KYC ve AML sistemlerine sahip olması durumunda, sanal banka hesaplarının borsalara verilmesinde sorun yoktur ”dedi.

Güney Kore’de kripto borsaları, kullanıcıların Güney Kore’nin anında kazanılmasını ve çekilmesini sağlayan sanal banka hesapları adı verilen benzersiz bir sistem kullanıyor. Böylece kullanıcılar KRW’leri güvenli bir şekilde borsalarında tutabiliyor.

Güney Kore’nin Kripto Borsası Altyapısının Hızlı Bir Şekilde Güçlendirilmesi
Bu hafta, ülkenin en büyük ikinci kripto para borsası olan Bithumb, Nonghyup, ortak bankası dışındaki platformdaki tüm bankacılık seçeneklerini elimine etti.

Bithumb‘un ani kararıyla kafası karışan yatırımcılar, ülkenin en büyük ikinci ticari bankalarından Shinhanbankası tarafından finanse edilen Gopax gibi yeni kripto borsalarını denedi.

Gopax, muhtemelen Shinhan’ın yardımından dolayı, Kakao ve Dunamu’nun Upbit ile birlikte Güney Kore’deki tüm yerel bankalar için para yatırma ve para çekme işlemlerini destekliyor.

Güney Kore’nin kriptopara borsası pazarındaki rekabet, Upbit, Gopax, Coinone ve Korbit gibi önemli oyuncularla daha fazla pazar payı kazanarak, yatırımcılara çeşitli alternatif seçenekler sunarak artıyor.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın