Kore Mali Otoritesinden Terra Geliştiricilerine Yasak!

0
Kore Mali Otoritesinden Terra Geliştiricilerine Yasak!

Güney Kore ulusal haber sitesi JTBC’ye göre, Seul Ortak Finans ve Menkul Kıymet Suçları Soruşturma Ekibi, Terra ekibindeki geliştiricilere seyahat yasağı ve ülkeyi terketme yasağı koydu. Koreli yetkililer bir süredir Terra geliştiricilerine karşı soruşturma yürütüyordu.

LUNA ve UST’nin çöküşünden sonra, yetkililer Terra’nın kurucusu Do Kwon‘un ensesindeydi. Koreli yetkililer şimdi ekibinin mevcut ve eski üyelerine seyahat yasağı koyduğundan, soruşturmanın kapsamı genişletiliyor.

Bu yasak, söz konusu kişilerin aniden ülkeyi terk etmelerini önlemek için alınmış görünüyor çünkü yakında şirket hakkında daha ciddi bir soruşturma başlatılacak iddiaları basında yer alıyor.

Bir Terra çalışanı olan David Hong‘a göre, söz konusu kısıtlamalar daha önceden hiç kimseye bildirilmedi ve bunun kanıtları yok etmemeleri için yapıldığını söyledi:

“Dürüst olmak gerekirse, insanlara bu şekilde potansiyel suçlular gibi davranılması kesinlikle çok çirkin ve kabul edilemez.”

Şu anda, savcılığın soruşturma programını Terra yetkilileriyle koordine ettiği söyleniyor. Ancak Adalet Bakanlığı’ndan bir yetkili, konuya ilişkin şu sözleri kaydetti:

“Ülkeyi terketme yasağının soruşturmanın gizliliği ile ilgili olup olmadığını teyit etmek şu an mümkün değil.”

Öte yandan ABD’de Terraform Labs, Luna Foundation Guard ve operasyonlarla ilişkili diğer kişi ve yerlere toplu dava açıldı. Davacı, tüm Terra token‘larının aslında menkul kıymet olup olmadığı konusunda yatırımcıları yanlış yönlendirdiklerini iddia etti.

Davalılar, Terra token’ları LUNA ve UST ile kayıt dışı menkul kıymetler satmanın yanı sıra, yatırımcıları bu dijital varlıkları şişirilmiş oranlarda satın almaya teşvik etmek için Terra ekosistem dijital varlıkları hakkında bir dizi yanlış ve yanıltıcı beyanda bulundu.

Dava ayrıca Do Kwon’un token’larının çöküşünden önceki profesyonelliksizliğine de dikkat çekti. Son raporlar, UST ve LUNA durumunun yetkililer tarafından gerçekleştirildiğini iddia etti.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın