Nisan 29, 2022

Kiyosaki Uyardı: Tarihi Çöküş Yaklaşıyor! Peki Bitcoin?

İş insanı ve popüler finans kitabı “Rich Dad Poor Dad”ın yazarı Robert Kiyosaki, ABD için ufukta büyük bir depresyon olabileceğine dile getirdi. Kiyosaki ayrıca yatırımları hakkında da bilgi verdi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Kiyosaki, küresel olarak artan borçlar ve Rusya ile Ukrayna arasındaki jeopolitik gerilim, büyük bir ekonomik gerilemeyi hızlandırabilir.

“Her şey balon, “her şeyin krizi”ne dönüşüyor. Bu şimdiye kadarki en büyük depresyonun başlangıcı olabilir mi? Endişeliyim.”

Cambridge House International CEO’su ve başkanı Jay Martin’e verdiği yeni bir röportajda Kiyosaki, enflasyonun yoksullar ve orta sınıf için işleri daha da kötüleştirdiğini söyledi.

Bitcoin ve altcoinler

“Bence insanlar, enflasyonun burada olduğu ve enflasyonun kalıcı olabileceği konusunda gözlerini açıyor. Enflasyonla ilgili sorun şu ki, benim kişisel meselem, zengini daha zengin yapar ama fakiri daha fakir yapar, yani kelimenin tam anlamıyla daha fakir. Dolayısıyla en çok orta sınıf etkilenir ve beni ilgilendiren şey bu…” 

Enflasyondan korunmak için petrole büyük yatırım yaptığını da ekledi.

“Ben bir petrol insanıyım. Bir sürü petrole sahibim… Bunu biliyor musunuz bilmiyorum ama petrol gübre sağlar ve gübre ekinlerin büyümesini sağlayan şeydir. Bu yüzden gıda fiyatlarının tırmandığını ve yiyecekleri süpermarketlere ulaştırmanın maliyetinin ve tüm bunların daha da kötüye gittiğini göreceksiniz.” 

Son olarak Kiyosaki, ABD doları satın alma gücünü kaybederken altın, gümüş ve Bitcoin (BTC) konusunda da yükseliş eğiliminde olduğunu belirtti.

“Altın konusunda çok iyimserim. Sadece ons değil, tonlarca altının kontrolü bende. Çünkü bana göre altın Tanrı geldiğinden beri para, altın ve gümüş Tanrı’nın parası, Bitcoin insanların parası.”

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.