Nisan 26, 2022

Kimsenin Konuşmadığı Bitcoin Grafiği! Analist Değerlendirdi

Popüler kripto trader’ı Nicholas Merten, şu anda kimsenin bahsetmediği çok önemli bir Bitcoin (BTC) tablosu olduğunu düşünüyor.

Yeni bir video oturumunda analist, 515.000 YouTube abonesine borsa endeksleri tablosuna karşı Bitcoin’in uzun vadeli bir yükseliş modeli oluşturduğunu söyledi.

Bilindiği üzere, Bitcoin’in riskli bir varlık olduğu konusunda geleneksel bir anlatı var. Bu anlatı, teorik olarak, FED’in niceliksel sıkılaştırmaya girdiği zamanlarda BTC’nin hisse senetlerinden iki veya üç kat daha fazla satılması gerektiği inancına yol açıyor. Ancak kripto analistine göre durum böyle olmadı. Merten, kanıt olarak BTC/Nasdaq Composite (BTCUSD/IXIC) grafiğine işaret etti.

“Şuradaki tabloya bir bakın. Aralık 2020’den beri, oran (BTC ile Nasdaq Composite arasındaki) her seferinde sürekli olarak sağlıklı higher low’lar  (bir önceki dipten daha yüksek bir dip gelmesi) yaptı. Bunu bir perspektife oturtmak gerekirse, burada Kasım – Aralık’ta bir önceki düşük seviyeden yeni en düşük seviyeye kadar oranda %48’lik bir artış var. Bitcoin, hisse senetlerini %48 oranında geride bıraktı.”

Bitcoin grafiği

Bununla birlikte Merten, ekonomik durgunluk zamanlarında Bitcoin’in “beklenmedik başarı gösteren” bir varlık yani “sürpriz at” olabileceğinin altını çizdi.

“Hisse senetleri mutlak bir panik modunda olsa bile, Bitcoin fiyatı oldukça iyi durumda. Burada fiyatta higher low’lar yapıyoruz ve burada yılın başından beri kısa vadede biraz higher high’lar (bir önceki tepeden daha yüksek bir tepe gelmesi) yaptık. Bu gerçekten ilginç. Bu göz ardı edilemeyecek bir şey.”

Analist, Bitcoin’in kriptoyu hisse senetleriyle olan korelasyonundan ayırabilecek hisse senetlerine karşı “sismik bir kama” oluşturduğunu da ekledi.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.