Kıdemli Trader’dan Bitcoin İçin Dip Çağrısı – Peki Ne Zaman?

0
Kıdemli Trader'dan Bitcoin İçin Dip Çağrısı – Peki Ne Zaman?

Tecrübeli bir Bitcoin (BTC) trader’ı, piyasa değerine göre en büyük kripto varlığı için kapitülasyonun (capitulation) kapıda olduğunu söyledi.

Yakın tarihli bir canlı yayında Tone Vays, BTC piyasalarında henüz kapitülasyon döneminde olduğumuzu söylemek için yeterli hacim olmadığını belirtti. Söz konusu terim, yatırımcıların pozisyonlarından vazgeçip varlıklarını olabildiğince çabuk sattıkları güçlü bir satış faaliyeti dönemine işaret eder.

“Henüz orada değiliz. Neredeyse geldik, bu korkunç bir zaman… Diğer sorun, bunun günlük ölçekte bitmediğini ortaya koyuyor olması. Ses size bitmediğini söylüyor. Bunun bir kapitülasyon olduğunu kabul etmemiz için bu hacmin bu hacimden önemli ölçüde daha yüksek olması gerekir.” 

Vays daha sonra, Bitcoin’in momentum tersine çevirme göstergesini (MRI) değerlendirdi. MRI bir kripto para biriminin fiyat momentumunun devam edip etmeyeceğini veya tersine döneceğini gösteren indikatördür. Trader’a göre, BTC’nin MRI’sı piyasada bir geri dönüş gerçekleşmeden önce birkaç gün daha olumsuzluk yaşanabileceğini gösteriyor. Öte yandan Vays’e göre, BTC muhtemelen 19.000 doların altına düşmeyecek.

“Buradaki mumda bir tersine dönüş işaretleri var. MRI’a göre, burada dört veya beş gün daha dezavantajımız olabilir. 17.180 bin dolara kadar inebilir miyiz? Evet. Aslında, 19.000 dolar kadar gidersek, önceki en yüksek seviyeye mükemmel bir şekilde geri çekiliriz, ondan sonra, daha da düşersek, bir sonraki aşamada 14.000 dolar kadar düşebilir.

Şahsen ben o kadar düşeceğimizi düşünmüyorum. Her zaman 21.000 – 22.000 dolar arasında, Bitcoin’e girin derim…” 

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın