Ana Sayfa Bitcoin Kıdemli Trader Kısa Vadede Bitcoin İçin Gerçekleşebilecek En Kötü Senaryoyu Açıkladı

Kıdemli Trader Kısa Vadede Bitcoin İçin Gerçekleşebilecek En Kötü Senaryoyu Açıkladı

1

Kıdemli kripto trader’ı ve analist olan Tone Vays, kısa vadede Bitcoin için gerçekleşebilecek en kötü durum senaryosunu açıkladı.

On-chain analist Willy Woo ile gerçekleştirdikleri yeni bir strateji oturumunda Vays, Bitcoin’in son 42.000 dolarlık seviyesini aşması sonucunda, Bitcoin için önemli bir düşüşün gerçekleşeceğini düşünmediğini ve kral kripto para biriminin tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmasını beklediğini söyledi.

“Yine de biraz geri çekilme olacağını düşünüyorum. İlk başta, tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükselmeden önce en kötü ihtimalle geri çekilmenin 35.000 dolara kadar düşeceğini tahmin etmiştim. Şimdi 42.000 dolara kadar ulaştık ve bu değişti. Artık 40bin seviyelerine geri dönüp sonunda Ağustos veya Eylül başında bu seviyeleri kırmadan önce, geri çekilmenin 37.500 dolar seviyesinin altına inmemesi gerektiğini düşünüyorum. Temelde Bitcoin hakkındaki genel görüşüm bu.”

Vays’in şimdiki bakış açısı, kripto analistinin Bitcoin’in 2021’in en düşük seviyelerine ulaşacapı bir “kapitülasyon günü” öngördüğü önceki tahmininden farklı. Vays geçtiğimiz günlerde kapitülasyon günüyle ilgili şu açıklamayı yapmıştı:

“(…) Çünkü ufukta bir kapitülasyon gününün (yatırımcıların düşüş dönemlerinde pozisyonlarını satarak herhangi bir coin’deki önceki kazançlarından vazgeçmesi) olduğuna inanmaya devam ediyorum. Bu kapitülasyon günü yaklaşıyor çünkü Bitcoin fiyatının bu yaz sıçrayacağına ve bu yılın ilerleyen zamanlarında tüm zamanların en yüksek seviyesini kırarak geri döneceğine inanıyorum… genel tablo kesinlikle korkunç – çok korkunç görünse de yükselmeye başlayacak. Ben temellere inanan biriyim.”

Şimdi ise Vays, Bitcoin 42.000 dolar seviyesini geri aldığı sürece 21 Haziran’ın en düşük seviyesi olan 28.675 doalrın bir daha görülmeyeceğini ve fiyatın daha da yükseleceğini düşünüyor.

“(…) Ancak tekrar 42.000 doların üzerine çıkarsak, 50.000 dolara kadar gideceğini düşünüyorum.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

1 COMMENT

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın