Kevin O’Leary’den Dikkat Çeken Çin ve Bitcoin Açıklamaları!

0

Kevin O’Leary, Pazartesi günü, Çin ile ABD arasında ekonomik durumu dengelemek için “son derece agresif adımlar” atılması gerektiği çağrısında bulundu.

Çin’i göz hapsine aldığını kabul eden O’Shares ETF’nin başkanı, CNBC’den Hadley Gamble’a, ABD’nin; Çinli şirketleri bazı engellerle yüzleştirmesi gerektiğini çünkü Çin’in kendi ülkesindeki Amerikan şirketlerine yaptığının tam olarak bu olduğunu söyledi.

Bu durumun, Çin hisse senetlerinin listeden çıkarılması ve Çinli şirketlerin Amerikan mahkeme sisteminden çıkarılmasını da içerebileceğini açıkladı ve Çin’de bir üretici olduğunu ancak Çin pazarına satışta engellerle karşılaştığını da sözlerine ekledi.

Ben ürünümü orada satamıyorum, ancak onlar Avrupa ve Kuzey Amerika’da bu avantajların keyfini çıkarıyor.”

Son yıllarda teknoloji ve ticaret konusunda Çin ve ABD arasındaki rekabet keskinleşti. Başkan Joe Biden, Amerika ve müttefiklerinin, Çin’i “uluslararası ekonomik sistemin temellerini baltalayan zorlama ve suistimallerden” sorumlu tutması gerektiğini belirtti.

O’Leary, Çin ile ilgili politikalar konusunda ise Trump’ın çok daha etkili olduğunu düşündüğünü, çünkü Çin’in sadece tehditten anladığını söyledi. Avrupa ülkelerinin Çin’e güvendikleri için Çin’e karşı güçlü bir duruş sergilemeyeceklerini düşünen O’Leary: “Bir koalisyon oluşturacağımız düşüncesi… Bu olmayacak.” diyerek konu hakkındaki görüşlerini belirtti.

O’Leary Bitcoin yatırımları konusunda da düşüncelerini paylaştı

O’Leary, ilerleyen zamanlarda sadece iki tip coin’in varlığını kabul ettiğini ve yalnızca sürdürülebilir temiz enerji kullanan ülkelerde çıkarılmış temiz coin’leri alacağını belirtti. Bahsettiği iki tip coin’den diğeri ise kendisinin “kanlı coin” olarak nitelendirdiği Çin’de kömür kullanılarak çıkarılan coinler. Bu tercihini de “Ben bitcoin’in temiz tarafındayım.” diyerek belirtti.

Kendi deyimiyle “temiz” Bitcoin’i nereden edindiği konusunda bilgi vermese de bazı ülkelerde ve şirketlerde yenilenebilir temiz enerjinin Bitcoin madenciliğinde daha çok kullanıldığı biliniyor.
O’Shares ETF’nin başkanının Bitcon’i bir zamanlar çöp olarak adlandırdığını biliyoruz. Ancak O’Leary fikrini değiştirdi ve kişisel portföyünün %3’ünü kripto para birimine tahsis edeceğini de belirtti.

Kurumların, insan haklarıyla ilgili yaşadığı sorunlar nedeniyle Çin’i desteklemek istemediklerini söyleyen O’Leary, şahsen sahip olduğu her coin’in şartlara uygun olmasını sağlamak için elinden geleni yaptığını belirtti.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın