Kazandıran Meme Coin Durdurulamıyor! Bir Listelenme Daha

  • Yeni listeleme sonucunda binlerce VALR kullanıcısı Güney Afrika Randı kullanarak meme coin Shiba Inu alıp takas edebilecek.

Shiba Inu, Güney Afrika merkezli kripto para birimi borsası VALR’de bir ZAR trading paritesi ile birlikte listelendi. Bu gelişme sonucunda artık binlerce VALR kullanıcısı artık Shiba Inu’yu (SHIB) Güney Afrika Randı ile alıp takas edebilecek. SHIB, platformdaki diğer kripto para birimleri olan Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), XRP, Solana (SOL) ve Binance Chain’e (BNB) katılarak kullanıcıların SHIB’i doğrudan ZAR ile trade etmelerine olanak tanıyacak.

2019 yılında kurulan ve çoğu Güney Afrika’da bulunan 250.000’den fazla perakende müşterisinin yanı sıra 500 kurumsal müşterisi bulunan VALR, Mart ayında Alameda Research, Coinbase vb. büyük yatırımcıların katılımıyla Pantera Capital liderliğindeki B Serisi bir öz sermaye finansman turunda 50 milyon dolar topladığını duyurdu. VALR toplanan bu finansmanı kullanarak Afrika ülkelerinin yanı sıra Hindistan gibi diğer gelişmekte olan pazarlara da yayılmayı planlıyor.

Shib listelemeleri hız kesmiyor

Yakın tarihli bir Shiba Inu resmi blog yazısı, ”Yeni Zeminler Getirmek! Bir Büyüme Raporu”, SHIB projesinin geçtiğimiz yıldan şimdiye kadar kaydettiği ilerlemeyi topluluğuyla paylaştı. Rapor, SHIB’nin Coinbase, Binance, Kucoin, Huobi, Voyager, Crypto.com ve Kraken dahil olmak üzere 100’den fazla kripto borsasında listelendiğini belirtti.

Bunun yanı sıra bu senenin en çok beklenen SHIB listelemesi de sonunda gerçekleşti. KoinFinans tarafından da belirtildiği üzere, dün Twitter hesabından yaptığı bir açıklama ile Robinhood, kripto para birimleri listesine popüler meme coin’i de eklediğini duyurdu. Shiba Inu bu gelişme sonrası günün en çok kazanan kripto para birimlerinden biri haline geldi.

Shiba Inu’nun karlılığı arttı

IntoTheBlock verilerine göre, ikinci en büyük meme kripto para birimi Shiba Inu’nun (SHIB) kârlılığı, daha önce düştüğü yüzde 36’lık seviyelerden yüzde 43’e yükseldi. Büyük listeleme haberi sonrası,12 Nisan’da, 0.00003 dolara ulaşan Shiba Inu, şu anda ise 0.00002643 dolardan işlem görüyor.

Yine IntoTheBlock tarafından alınan verilere göre, Shiba Inu balinalarının daha aktif hale gelmesini takiben büyük işlemlerde yaşanan yüzde 508’lik bir artışla son 24 saatte diken üzerindeydi. Büyük işlemlerdeki ani artışlar, genellikle, alım veya satım yapan kurumsal oyuncular veya balinalar arasındaki yüksek aktivitenin göstergesidir. IntoTheBlock’a göre bir işlemin büyük işlem olarak görülmesi için işlemler taşınan miktarın 100.000 doları aşıyor olması gerekiyor.

Balinalar biriktirmeye devam ediyor

Yerel düşük seviyelere geri dönüşün ardından, Ethereum ağındaki en büyük balinalardan biri, önemli sayıda SHIB token aldı. WhaleStats‘a göre dev cüzdanın bu alımının meme coin’de gerçekleşen mevcut yüzde 3’lük geri kazanımını potansiyel olarak körüklediği düşünülüyor.

İşlem verilerine göre, “Light” olarak bilinen cüzdan, 6.4 milyon dolar değerinde SHIB token satın aldı ve işlem ücreti olarak ise 6 dolar değerinde ETH ödedi.

Shiba Inu birinciliği geri aldı

Daha fazla balinan önemli bir indirimle SHIB token satın alma fırsatını yakalamaya başlamasıyla birlikte, SHIB varlıklarının toplam USD değeri 1.46 milyar dolara fırladı ve bu da onu tüm varlıklar arasında en üst sıraya yerleştirdi. FTX Token ise yüzde 13.07lik pazar payıyla diğer tüm varlıklar arasında ikinci sırada yer alıyor.

shiba inu token
Kaynak: Whalestats

Shiba Inu hakimiyeti ise memetoken için Şubat 2022’den bu yana en yüksek değerlerden biri olan yüzde 16.45 dolar seviyesine ulaştı.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : Utoday


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.