Kayıp Bitcoin: 3.7 Milyon Bitcoin Muhtemelen Sonsuza Kadar Gitti

0

Öncü kripto para Bitcoin’in küçük bir servet değerinde, yaklaşık %20’si sonsuza kadar gitti ve asla geri alınamaz.

18.5 milyondan fazla BTC basılmış olmasına rağmen, bu Bitcoin’lerin bir kısmına erişilemiyor ve dolaşımdaki arzı azaltıyor. Bitcoin kaybolabilir, yakılabilir veya dolaşımdan kaldırılarak unutulabilir.

Bitcoin arzı 21 milyon ile sınırlandırıldı. Bu, Bitcoin’in tedarik mekanizmasında ciddi değişiklikler olmadıkça, dolaşımda asla 21 milyon BTC’den daha fazla olmayacağı anlamına geliyor.

Bitcoin’in kontrollü tedarik mekanizması nedeniyle, yalnızca yaklaşık 18.59 milyon Bitcoin basıldı. Buna rağmen, Bitcoin arzının büyük bir kısmı iyileşmenin ötesinde kaybedildiği için kullanım veya ticaret için mevcut olan gerçek BTC miktarı dolaşımdaki arzın önerdiğinden çok daha düşük.

Bitcoin’lerini transfer etmek için özel anahtarlarına veya kurtarma cümlesine erişmeleri gerektiği için, bunlara erişimi kaybeden herhangi biri de fonlarını harcama yeteneğini kaybeder. Çoğu zaman bu küçük meblağ ile sonuçlansa da, tek bir taramada binlerce Bitcoin’in kaybolduğu örnekler var.

Blockchain analiz firması Chainalysis’e göre, en az yarım on yıldır yaklaşık 3.7 milyon BTC’ye dokunulmadı. Bu, bir daha taşınamayacak yaklaşık 40.6 milyar dolar değerinde BTC anlamına geliyor.

Kaynak: decrypt.co

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın