Kayıp Bitcoin: 3.7 Milyon Bitcoin Muhtemelen Sonsuza Kadar Gitti

Öncü kripto para Bitcoin’in küçük bir servet değerinde, yaklaşık %20’si sonsuza kadar gitti ve asla geri alınamaz.

18.5 milyondan fazla BTC basılmış olmasına rağmen, bu Bitcoin’lerin bir kısmına erişilemiyor ve dolaşımdaki arzı azaltıyor. Bitcoin kaybolabilir, yakılabilir veya dolaşımdan kaldırılarak unutulabilir.

Bitcoin arzı 21 milyon ile sınırlandırıldı. Bu, Bitcoin’in tedarik mekanizmasında ciddi değişiklikler olmadıkça, dolaşımda asla 21 milyon BTC’den daha fazla olmayacağı anlamına geliyor.

Bitcoin’in kontrollü tedarik mekanizması nedeniyle, yalnızca yaklaşık 18.59 milyon Bitcoin basıldı. Buna rağmen, Bitcoin arzının büyük bir kısmı iyileşmenin ötesinde kaybedildiği için kullanım veya ticaret için mevcut olan gerçek BTC miktarı dolaşımdaki arzın önerdiğinden çok daha düşük.

Bitcoin’lerini transfer etmek için özel anahtarlarına veya kurtarma cümlesine erişmeleri gerektiği için, bunlara erişimi kaybeden herhangi biri de fonlarını harcama yeteneğini kaybeder. Çoğu zaman bu küçük meblağ ile sonuçlansa da, tek bir taramada binlerce Bitcoin’in kaybolduğu örnekler var.

Blockchain analiz firması Chainalysis’e göre, en az yarım on yıldır yaklaşık 3.7 milyon BTC’ye dokunulmadı. Bu, bir daha taşınamayacak yaklaşık 40.6 milyar dolar değerinde BTC anlamına geliyor.

Kaynak: decrypt.co

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.