Kara Dolar Nedir? İşte Siyah Kağıtların Sırrı!

Siyah Kağıtlar…

Bugün sizlerle entresan bir konuya değineceğiz. Dünya üzerinde kayıt dışı para gönderme işlemleri belkide en baştan beri mevcut. Aslında bu konu kripto paralar ile de alakalı.  ABD başkanı Donald Trump geçen ay kripto paraların yasadışı işlerde kullandığını söylemişti. Bu iddia kripto paralar için oldukça yaygın, çünkü bu teknolojinin nereye gideceği tam olarak belli değil. Bu yüzden de güncel otoriteyi korkutması çok normal.

Yasadışı ve kayıt dışı para gönderme işlemlerinde entresan bir yol izleniyor. Bu yolun ismi “kara dolar” diye geçiyor. Öyle ki bu yolu veya tekniği sadece kötü adamlar değil ülkeler bile kullanıyor.

Dolarlar önce siyah rengini alması için bir kimyasala batırılıyor. Bu kimyasal ile beraber dolarlar tamamen siyah kağıt halini alıyorlar. Daha sonra gönderilen özel bir solüsyon ile bu boya dolara zarar vermeden ayrılıyor. Bu sayede gönderdiğiniz milyonlarca siyah kağıt milyonlarca dolar oluyor

Bilgilere göre bu işlem Irak savaşı sırasında ABD hükümetinin de kullandığı bir yöntem. ABD, Irak yönetiminin devrilmesi için bölgedeki yerel kuvvetlere balyalarla siyah kağıt göndermiş. Bu kağıtların yine ABD tarafından gönderilecek bir kimyasal maddeye batırılınca 100 dolarlık banknota dönüşeceği söyleniyordu.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.