Kanada’nın En Büyük Bankası, Kripto Para Borsası Açacağı Söylentilerini Yalanladı!

Yaklaşık 1 hafta önce sitemizde “Kanada’nın En Büyük Bankası, Kripto Para Borsası Mı Açıyor?” başlıklı bir haber yayınlamıştık. Söz konusu haberde de belirttiğimiz gibi The Royal Bank of Canada’nın bir kripto para borsası açacağı söylentisi vardı. Resmi bir açıklama olmamasına rağmen konuyla ilgili olarak konuşulanlar hızla yayılıp, büyük ilgi toplamıştı.

[irp posts=”7797″ name=”Kanada’nın En Büyük Bankası, Kripto Para Borsası Mı Açıyor?”]

Haberlerin ardından banka tarafından bir açıklama yapıldı. The Royal Bank of Canada, kripto para borsası açacakları yönündeki iddiaların gerçek olmadığını belirtti. Söz konusu açıklamada şunlar söylendi:

“İnovasyon ve keşifler kapsamında, diğer birçok kurum gibi, Royal Bank of Canada da patent başvuruları yapmaktadır ve bu şekilde konseptleri koruma altına almak istemektedir. Kısa vadede, herhangi bir kripto para borsası açma planımız ise şu an için bulunmamaktadır.”

Piyasa değeri bakımından en büyük Kanada bankasının kripto para borsası açacağı iddiası ilk etapta sektör için sevindirici bir haberdi. Böylesine büyük bir bankanın bu işte olması kripto paraların geleceği adına çok önemli bir gelişme olarak değerlendirilmişti. Büyük bir sevinçle karşılanan haberin yalanlaması aynı şekilde hayal kırıklığı yarattı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.