Ocak 1, 2022

Kanadalı Düzenleyiciler Binance’in Yetkisiz Olduğu Konusunda Israrcı!

Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu (OSC), Binance’in önceden kararlaştırılan gereksinimlere uyma taahhüdünü iptal ettiğini iddia ediyor. Kripto borsası, düzenleyicilere 31 Aralık’tan sonra Ontario sakinlerini içeren yeni bir işlem olmayacağını söyledi. Ancak Binance kısa süre önce Ontario kullanıcılarına artık yıl sonuna kadar hesaplarını kapatmaları gerekmediğini bildirdi.

OSC, Binance’in Eyleminin ‘Kabul Edilemez’ Olduğunu Belirtti

Kripto para borsası Binance, Perşembe günü Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu (OSC) ile bir sorun yaşadı. Binance, Haziran ayında kullanıcılarına Ontario’nun kısıtlı bir yargı alanı haline geldiğini ve kullanıcıların hesaplarını kapatmaları gerekebileceğini bildirdi. Ancak kripto borsası, Çarşamba günü kullanıcılarına şunları belirten bir mektup gönderdi:

“Kanadalı düzenleyicilerle devam eden ve olumlu işbirliğinin bir sonucu olarak, Ontario kullanıcılarının 31 Aralık 2021’e kadar hesaplarını kapatmalarına gerek yoktur.”

Borsa ayrıca kullanıcılarına şu bilgileri verdi: “Kanada’da Binance, Kanada’da FINTRAC’a para hizmetleri işletmesi olarak kaydolarak düzenleyici yolda ilk adımlarını atmada başarılı oldu. Bu kayıt, biz tam kaydı sürdürürken Kanada’daki faaliyetlerimize devam etmemize ve Ontario’da işimize devam etmemize olanak tanıyacaktır.”

Ancak, Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu Perşembe günü “yatırımcılara Binance’in Ontario’daki menkul kıymetler yasasına göre kayıtlı olmadığını bildiren” bir bildiri yayınladı.

Düzenleyici, “Binance, OSC Personeline, Ontario sakinlerini içeren hiçbir yeni işlemin 31 Aralık 2021’den sonra gerçekleşmeyeceğini bildirdi” notunu kaydederek:

“Binance, OSC’ye herhangi bir bildirimde bulunmadan kullanıcılara bu taahhüdü iptal eden bir bildirimde bulundu. Bu kabul edilemez.”

Kanadalı düzenleyiciler, “Binance şirketler grubundaki hiçbir kuruluş Ontario’da herhangi bir menkul kıymet kaydına sahip değildir” vurgusunda bulundu. “Bu, ilde bulunan kişi veya şirketlere türev veya menkul kıymet alım satımı teklif etme yetkilerinin olmadığı anlamına gelir.”

OSC konuyu açıklığa kavuşturdu

“Ontario’da faaliyet gösteren kayıtsız platformlar, devam eden yerel ticari operasyonlarını etkileyebilecek uyumu sağlamak için geçici emirler de dahil olmak üzere eyleme tabi olabilir.”

Düzenleyici ayrıca şu anda Ontario’da kayıtlı altı kripto varlık ticaret platformu olduğunu belirtti.

Kanada’nın yanı sıra Binance, ABD, İngiltere, Güney Afrika, Avustralya, Norveç, Hollanda, Hong Kong, Almanya, İtalya, Hindistan, Malezya, Singapur, Türkiye ve Litvanya dahil olmak üzere diğer yargı bölgelerindeki düzenleyiclerle de sorun yaşıyor.

Borsa şu anda uyumluluğa odaklandığını belirtti. Bu hafta Binance, Bahreyn Merkez Bankası’ndan ülkede bir kripto para birimi hizmet sağlayıcısı işletmek için prensipte onay aldı.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : bitcoin.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.