Kamboçya Merkez Bankası’ndan Blockchain Tabanlı Ortaklık

0

Ne kadar karşıtları da olsa Blockchain teknolojisi ve kripto para sektörü popülerliğini artırmaya devam ediyor. Geleceğin teknolojisi olarak adlandırılan Blockchain’i kabul eden milletlere bir yenisi daha eklendi.

Maybank (Malezya merkezli bir evrensel bankacılık kurumu) sınır ötesi ödemeler ve havale ödemeleri konusunda Kamboçya Ulusal Bankası (NBC) ile bir mutabakat zaptı (MoU) imzaladı.

16 Ekim’de, Malezyalı iş haberleri şirketi The Edge Markets, Malezya’daki en büyük banka olan Maybank’ın sınır ötesi ödemeleri ve havale işlemlerini teşvik etmek için Kamboçya Ulusal Bankası ile birlikte çalışacağını bildirdi.

Anlaşma ile Maybank Malezya, Maybank Kamboçya ve NBC, NBC’nin blockchain bazlı Bakong ödeme sistemi ve Maybank’ın Maybank2u dijital platformu üzerinden Kamboçya ve Malezya arasında fon transferi için birlikte çalışacak. NBC’deki yetkili isimlerden Chea Serey, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Bu anlaşma, her iki kurumun Kamboçya ve Malezya’daki insanlara fayda sağlayacak teknolojiyi daha da güçlendirmek için başka bir finansal işbirliğine ulaşmalarını sağlayacak.”

Malezya’daki tüm mobil bankacılık işlemlerinin %66’sından fazlası 2018’de Maybank App aracılığıyla gerçekleştirilirken, tüm internet bankacılığı işlemlerinin %52’sinden fazlası Maybank’ın dijital platformu olan The Edge Markets’a geçti.

Bu yeni gelişmeye ek olarak Nisan ayında, ABD merkezli Western Union Şirketi Filipinlilerin sınır ötesi para transferleri yapabilmelerini sağlamak için Filipinler merkezli e-cüzdan sağlayıcısı Coins.ph ile ortaklık kurdu.

Görüldüğü gibi Blockchain faaliyet alanını genişletmeye devam ediyor. Bu güçlü teknolojiden yararlanmak isteyenlerin sayısı gün geçtikçe artıyor.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın