Juventus’un Kripto Parası Satışa Sunuldu!

Torino merkezli İtalyan Juventus kulübü kripto para sektörüne resmen giriş yaptı. Küresel bazda en fazla taraftara sahip kulüplerden biri olan Juventus Taraftar Token çıkaran ilk futbol takımı ünvanına sahip oldu.

Juventus taraftarları kulübün Chiliz (CHZ) üzerinden çıkardığı taraftar tokenını kullanmaya başladılar. Taraftarlar artık bu tokenı kullanarak çeşitli anketler sayesinde sahadaki gelişmelere doğrudan etki edebiliyor. Kulübün yapmış olduğu bir açıklamaya göre Juventus anketlerine katılan taraftarlar, seslerinin duyulmasını sağlayacak ve bu sayede kulüple taraftarları arasında duygusal bir bağlantı oluşacak.

Bugünden itibaren taraftarlar, Socios.com platformu aracılığıyla yayınlanan ilk ankette oylarını kullanabilecekler. İlk anketin sorusu ise “Juventus, Allianz Stadyumu’nda her gol attığı zaman çalınan ‘Chelsea Dagger’ şarkısı hangi şarkı ile değiştirilmeli?” oldu.

Oylama bugün hayata geçiyor ama sadece Juventus Taraftar Token’larına sahip taraftarlar oy kullanma hakkına sahip. Juventus Taraftar Token’ları şu an için 2 € civarında bir fiyatlandırmaya sahip olacak.

Son olarak Chiliz & Socios.com’un CEO’su ve Kurucusu Alexander Dreyfus, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Juventus’un token’laşması, futbol için önemli bir an, ancak aynı zamanda blockchain ve kripto para birimi için de büyük bir adım. Socios.com aracılığıyla düzenli futbol taraftarları, kripto para birimleri ile tanıştırılıyor, ayrıca dijital varlıkları kullanarak kulüplerin karar alma sürecinde yer alabilecekleri bir blockchain platformu oluşturuyor.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.