JpMorgan: Gençler Bitcoin’e, Yaşlılar Altına Yöneliyor

Hem genç hem de yaşlı yatırımcılar itibari paralara bir alternatif arıyorlar, ancak bu para biriminin ne olması gerektiği konusunda nesiller farklı düşünüyor: bitcoin (BTC) veya altın.

JPMorgan Chase & Co.’ya göre perakende yatırımcıların pandemi sırasındaki davranışları yaş gruplarına göre önemli ölçüde değişiklik gösterdi.

Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki stratejistler göre, yatırımcılar genellikle alternatif varlıklarla ilgileniyorlar, ancak daha büyük olanlar altın satın alırken, genç olanlar Bitcoin gibi varlıklara yöneliyor . Ayrıca milenyumların (1980 kuşağı) hisse senetlerini, özellikle teknoloji hisselerini kucaklarken, yaşlı bireylerin hisse senedi sattıklarını belirttiler.

Stratejistler, yatırım akışlarını analiz eden 4 Ağustos tarihli bir notta, “Yaşlı grup, alımlarını hem haziran hem de temmuz ayında güçlü seyreden tahvil fonlarına dağıtmaya devam etti.” ifadelerini kullandı. Aynı zamanda, piyasadaki yatırım akışlarının analiz edilmesiyle, hem altın hem de bitcoin ETF’lerinin, son beş aydır güçlü girişler yaşadıkları sonucuna varıldı.

Salı günü, altın fiyatı ilk kez ons başına 2.000 dolara ulaşırken, BTC tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 doların çok altında kaldı ve 11.200 dolar civarında işlem gördü. Bank of America, dün Financial Times tarafından bildirildiği üzere, koronavirüs ve ABD-Çin gerginliklerinin etkisinin, altın fiyatını önümüzdeki 18 ay içinde 3.000 dolara ulaştırabileceğini tahmin ediyor. BTC bu yıl %56 artarken, altın %34 arttı.

Araştırmanın ilgi çekici olan sonucu yaşlı ya da genç farketmeksizin yatırımcıların itibari paralardan uzaklaşıyor olmaları. İtibari para birimlerinden uzaklaşanlar Bitcoin’e ve altına yöneliyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.