JPMorgan CEO’su Uyardı: “Büyük Fırtına Yolda!” -Kripto için Sırada Ne Var?

0
JPMorgan CEO'su Uyardı:

ABD bankası JPMorgan’ın CEO’su Jamie Dimon, Federal Rezerv 9 trilyon dolarlık bilançosunu çözmeye başlarken yatırımcıları kendilerini desteklemeleri konusunda uyardı. Tüm bu gelişmeler ve uyarılara karşı Bitcoin aslında kendini hala iyi bir konumda tutuyor, peki bu durum ne kadar sürecek?

Autonomous Research’ün finansal hizmetler konferansına katılan Dimon, yaklaşmakta olan ‘fırtına’ hakkında konuştu.

“JPMorgan olarak kendimizi hazırlıyoruz ve bilançomuz konusunda çok tutucu olacağız.”

Fed’in bu yıl bir dizi faiz artırımı yapacağını ve kendi bilançosunu da gevşetmeye başlayacağını söylemesi sonuç olarak piyasalarda büyük bir endişe yaratıyor.

“Fed’in şu an başka bir seçeneği yok çünkü şu an çok fazla likidite bulunuyor. Spekülasyonları durdurmak, ev fiyatlarını düşürmek ve benzeri şeyler için likiditenin bir kısmını ortadan kaldırmaları gerekiyor. Ve açıkçası şu ana kadar hiç ‘niceliksel’ sıkılaşmayı deneyimlemediniz.”

Fed kemeri sıktıkça ve arka planda belirli jeo-politik olaylar devam ettikçe, kripto piyasası en ağır darbeyi aldı. Mart ayının sonundan bu yana Bitcoin yaklaşık %45 değer kaybetti ve hala umutsuzca 29.000 dolarlık desteği elinde tutmaya çalışıyor.

Kripto piyasasının geri kalanı ise çok daha kötü günler geçiriyor ve bazı altcoinler %90’ın üzerinde düşüş yaşadı. Tüm kripto piyasa değeri, geçen yıl Kasım ayında 3 trilyon doların üzerindeyken şu anda 1,3 trilyon doların biraz altına düştü.

Dimon, yaklaşan ekonomik fırtına hakkında şu görüşleri paylaştı:

“Onların fırtına bulutları olduğunu söyledim, burada büyük fırtına bulutları var. Bu bir kasırga ve o kasırga tam şurada yolumuza çıkıyor. Sadece küçük bir fırtına mı yoksa çok büyük bir fırtına mı henüz bilmiyoruz.”

Dimon’un tahmini gerçekleşirse, yatırımcılar diğer varlıklardan çok daha spekülatif olarak görüldüğü için en azından altcoinlerden uzak duracakları için genel olarak kripto piyasaları olumsuz etkilenecek ve değer kaybedecektir.

Bununla birlikte, bu yıl veya gelecek yıl fiyatların düşmeye devam etmesi daha çok alıcının piyasaya girmesine yardımcı olacak.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın