JPMorgan Analisti Kripto Piyasasındaki Son Düşüşü, 2018 Yılındaki Düşüşle Karşılaştırdı

JPMorgan analisti Josh Younger, yeni araştırma notunda, kripto para piyasasının devasa bir düzeltmeye rağmen “sağlıklı” kaldığını söyledi. Yine de, bir dizi tasfiyenin ardından piyasanın derinliğinin azaldığını ekledi. Analist ayrıca son düşüşü 2018 piyasa çöküşüyle kıyasladı. Detaylar haberimizde.

Bilindiği üzere 19 Mayıs’ta Bitcoin 30.000 dolar’a ulaştı ve Mart 2020’deki salgın nedenli yaşanan düşüşten bu yana en kötü günlerini yaşadı.

Bunun üzerine analist Josh Younger, Ocak 2018 ile mevcut piyasa düşüşü arasında bir kıyaslama yaptı. Younger, toplam kripto para piyasası hacmindeki son yükselişin 2017-2018 döngüsünden daha kademeli olmasına rağmen, azalmanın 2018 çöküşüyle biraz benzerlik gösterdiğini söyledi. Azalmanın hızı ve büyüklüğü, bir önceki döngüye “ürkütücü bir şekilde benziyor” dedi.

Bunun yanında, iki döngü arasında bir takım farklılıklar olduğunu da kabul etti. Bu kez, piyasa, ICO’ların  çılgınlığından kaynaklanan hareketlenmeyi görmedi. Ayrıca Younger, bu mevcut döngüde daha fazla kurumsal yatırımcı, pazar altyapısının sürekli gelişimi, daha avantajlı kaldıraç kullanılabilirliği ve DeFi projelerinin yükselişinin olduğunu söyledi. Ayrıca piyasadaki aşırı volatilitenin esas olarak Kuzey Amerika ile sınırlı olduğunu da kaydetti.

Son olarak Younger, kripto’nun “oldukça büyük bir düzeltmenin” ortasında olduğu sonucuna vardı ve dibi tespit etmek için henüz çok erken olduğunu söyledi. Ancak analiste göre kripto piyasası yapısının esnekliği, iyileşme için “olumlu bir teknik zemin” oluşturuyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.