JP Morgan Geliştirmekte Olduğu Kripto Parayı Test Etmeye Başlıyor

0
305

JPMorgan, kendi geliştirmekte olduğu kripto parası JPM Coin’i test etmeye başladığını duyurdu.

Finans dünyasının büyük isimlerinden olan JPMorgan Chase bir kaç ay önce yaptığı açıklamada JPM Coin isminde kendi kripto para birimini geliştireceğini açıklamıştı.

JPMorgan’ın Blockchain bölümünden sorumlu olan Umar Farooq, proje ile ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Şirketin kripto parasını test etmeye başlayacağını bildiren Farooq, şirket test sonucuna göre yolunu izleyeceğini söyledi.

Bloomberg tarafından yapılan habere göre, JPMorgan Chase’in kurumsal müşterileri bu kripto parayı kullanarak, JPM Coin’in kullanışlı olup olmadığını test edecekler.

Quorum ile desteklenen JPM Coin’in kullanımı sabitkoin olarak işlev görecek. Bu kripto para ile kullanılan itibari paralar bankaya yatırılmış olacak. Bu paralar daha sonra Blockchain ağına aktarılacak ve parayı yatıran kişiye bunun karşılığında JPM Coin aktarılacak.

Kripto paranın başlangıcında ABD doları ile desteklenmesi bekleniyor, ilerleyen zamanlarda ise farklı para birimleride destekleyebileceği düşünülmekte. Bloomberg’ın haberine göre, JPMorgan Chase, bu kripto parayı birkaç ay içerisinde “günlük hayatta da” test edeceği bildirildi.

Kaynak: Coindesk

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın