JP Morgan CEO’sundan Facebook’un Librası Hakkında Açıklama!

0

Facebook’un geliştirdiği Libra adlı kripto parası ile ilgili, JP Morgan CEO’su Jamie Dimon’dan bazı açıklamalar geldi. Eski yaptığı açıklamalarda Bitcoin’e sert eleştirlerde bulunan Dimon, daha sonra JP Morgan’ın çıkaracağı kripto para ile tekrar gündeme düşmüş ve JPM Coin hamlesi ile kafa karıştırmıştı.

Dimon, şimdilerde ise Facebook’un çıkaracağı Libra hakkında CNBC’de katıldığı programda bazı açıklamalarda bulundu. Ünlü isim, Facebook’un kripto para projesi Libra ile ilgili bazı eleştirilerde bulundu ve şunları vurguladı:

“Facebook’un kripto parasını kısa vadede çok büyük bir tehdit olarak görmüyorum. Düşünceme göre Libra hakkında en erken üç sene sonra konuşma yapabiliriz. Bunun en büyük nedeni ise Blockchain teknolojisini ilk çıktığından yaklaşık yedi yıl sonra gündemlerimize düştü. Şu an için buna pek vakit haracayamam.”

Dimon, sektöre yeni giriş yapabilecek tüm dijital projelerin, bu alandaki sıkı kara para aklanmasının önlenmesi için kanunlara uyması gerektiğini vurguladı. Daha sonra ise, dijital ödeme alanında önemli değişikliler yapacak ve genel geçer olarak kullanılacak projenin ise kendi bankasının ürünü olan JPM Coin olduğunu belirtti.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın