JP Morgan Bitcoin Rallisi Bekliyor: İşte Tarih

Makroekonomik sorunlar kripto para piyasasını sert bir şekilde etkileyerek bir süredir devam eden durgunluk yarattı. Tüketici harcama verileri ise Fed’in mevcut şahin tutumunun dahi yetersiz olduğunu göstererek daha sert önlemlerin habercisi oldu. Tüm bu yaşanan gelişmeler sonucunda şahin tutumun devam etmesi ve faizlerin daha yüksek oranda arttırılması bekleniyor. Tüm bu olumsuz haberler devam ederken finansal hizmetler devi J.P. Morgan, kripto gibi risk varlıkları piyasalarında güçlü bir ralli beklediğini açıkladı.

Bitcoin, son 7 günde %12’nin üzerine düştü ve 20.000 dolar seviyesinin altında işlem görüyor. Ethereum, birleşmeden sonra düşüşüne devam etti ve son 7 gün içinde %20’ye yakın değer kaybetti. Tüm altcoin piyasası büyük bir düşüşle karşı karşıya kaldı.

JP Morgan Güçlü Bitcoin Rallisi Bekliyor

JP Morgan ise riskli varlıkların ve borsanın dibinin çok yakın olduğuna inanlardan. JP Morgan Global Başkanı Marko Kolanovic, piyasada yükseliş eğiliminde olduğunu ortaya koyan bir açıklama paylaştı. Kolanoviç, bu hissiyatını desteklemek için şirket kazançlarının beklenenden daha iyi performansına işaret etti. Düşük yatırımcı konumlandırması da uzun vadede piyasaya yardımcı olacaktır.

Kolanoviç, Fed’in şahin duruşu konusunda aynı kararlılığın devam edeceğini düşünüyor. Başkana göre, Fed yarınki FOMC toplantısında 75 baz puanlık faiz artırımına karar verecek. Ayrıca, gelecekte 100 baz puanlık bir artışın gözardı edilemeyeceğini de düşünüyor. Ancak, “sağlam sabitlenmiş uzun vadeli enflasyon beklentilerinin” piyasanın daha fazla kaymasını engelleyeceğine inanıyor.

CNBC’nin popüler analisti Jim Cramer, enflasyonun hisse senetlerine ve şirket kazançlarına zarar verdiğini ortaya koyan bir yorum paylaştı. Bununla birlikte, çoğu yatırımcının düşük konumlandırması nedeniyle, herhangi bir iyi haber bir ralliyi teşvik edebilir.

Kolanoviç, Fed’in 2023 yılının başında faiz oranlarını düşürmeye başlayacağına ve bunun hisse senedi piyasasını destekleyeceğine inananlardan. Bu gelişmenin ardından güçlü bir ralli gelebilir.

Fed’in Kararı Ne Olacak?

Fed, yarınki FOMC toplantısında bir sonraki faiz artırımına ilişkin kararını verecek. CME Fed Watch aracı 75 baz puanlık bir artış beklerken, Michael van de Poppe gibi kripto analistleri 100 baz puanlık bir artış etrafında bir fikir birliğinin oluştuğuna inanıyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.