JP Morgan Bitcoin (BTC) Hedefi 130,000 Dolar!

0

JP Morgan, Bitcoin’in değişkenliğinin azalması sonucunda kurumsal benimsenmede bir artışa hazırlandığını söylüyor. JP Morgan tarafından incelenen kurumların yüzde 7’sinin kripto paraların “en önemli varlıklardan biri” olabileceğine inandığı bildirildi. Ankete katılanların listesi, dünyanın her yerinden 1500’e yakın kurumun temsilcilerinden oluşmaktadır.

Özellikle belirtilene göre, ankete katılan firmaların yüzde 11’i zaten kripto para birimleriyle ilgileniyor. Tüm yatırımcılar arasında aslan payı’na (yüzde 58) sahip olan yatırımcılar kriptonun burada kalıcı olacağına inanıyor.

Business Insider’in Perşembe yayınladığı haberde JP Morgan, Bitcoin’in azalan değişkenliğinin daha güçlü kurumsal bir benimsenmeyi teşvik edeceğini belirtiyor.

Artık fiyat hareketi daha az değişken hale geldiği için, profesyonel yatırımcılar kripto para birimini portföylerinin bir parçası olarak tutma konusunda daha rahat hissedecekler. Geçen hafta JP Morgan stratejistleri, kurumların portföylerinin yüzde 1’ini Bitcoin’e ayırmasını önerdi.

Altın Dışlanıyor!

Bankacılık devi JP Morgan, Bitcoin’in, altının özel sektördeki toplam yatırımıyla eşleşmesi durumunda, uzun vadede 130.000 dolar’a ulaşabileceğini tahmin ediyor. Mekanik olarak, Bitcoin fiyatının özel sektör altın yatırımlarıyla eşleşmesi için 130.000 dolara yükselmesi gerekecek.

JP Morgan temsilcileri:

“Bitcoin’in altını gölgede bırakmaya devam etmesi halinde bu durum Bitcoin için büyük bir avantaj haline gelişmiş olacak. Ancak bu iki varlık arasındaki değişkenliklerin azalması birkaç yıl alabilir. Çünkü altın bugüne kadar yüzde 9 düşmüşken, Bitcoin yüzde 102 artmıştır.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın