Joe Biden’ın Yeni Ekonomi Hamlesi Bitcoin (BTC) Fiyatını Yükseltebilir

0
248

ABD seçimlerini resmen kazanan Joe Biden, yönetime gelmesiyle beraber yeni hükûmetin yaptığı ekonomik kalkınma hareketin sonucunda Bitcoin için umut vadeden gelişmeler yaşanabilir. ABD’ye yeni yatırımcıların gelmesi ve hazinenin dolması için oluşturulan yeni paketle beraber Bitcoin değerinde fırlamalar yaşanabilir.

ABD merkezli haber kaynağı Axios’un haberine göre yeni hükumet yeni bir paket açıklamasında bulundu. Kongreye gönderilen talebin içerisinde ayrıca Covid-19 sonucunda bozulan ekonomiyi toparlamak amacıyla halka 2 bin dolarlık çeklerden dağıtacak ve 3 trilyon dolarlık devasa bir vergi ve altyapı paketi de bulunuyor.

Gelin geliştirilen teşvik ve iyileştirme paketinin Bitcoin üzerinde de etkili olması muhtemel. Çünkü piyasadaki dolar likiditesinin artmasıyla beraber kripto varlıklara da yönelim olacağı tahmin ediliyor.

Biden hükumetinden önce de Donald Trump bu tarz bir teşvik paketi yayınlamış ve Mart ayında 2 trilyon dolarlık paket devreye girmişti. Ayrıca geçtiğimiz ay da benzer şekilde neredeyse 1 trilyon dolarlık bir el teşvik daha hayata geçirilmişti.

“Enflasyonda Artış Bitcoin’i Tetikliyor”

Bu likidite desteği elbette bazı problemleri de beraberinde getiriyor. Enflasyonun artışını tetikleyen bu durum karşısında düşük faizlerin uygulanması da işleri kriz seviyesini taşıyabiliyor. Ancak halkın elindeki varlıkların artması BTC gibi risk grubundaki yatırım araçlarına da yönelmeyi tetikliyor. Ayrıca enflasyonun getirdiği sıkıntılardan yana çözüm bulmak isteyen büyük kurumsal şirketlerin Bitcoin varlıklarına olan talebindeki artış da bu durumu destekler nitelikte.

Dolardaki bu enflasyon süreci geçtiğimiz ay beklentilerin üzerinde olduğu açıklandı. Hal böyle olunca yatırımcılar enflasyondan en az etkilenecekleri yerlere akın ediyorlar. Bunlardan bitcoin ve diğer dijital varlıklar bu sürecin devam etmesi durumunda tekrar patlamalar yaşayabilirler.

Pandemi sürecinde kripto paralara ilgi ve merak gözle görülür derecede yükseldi. Bu da fiyatlarda ciddi bir artışa sebep oldu. Örneğin Bitcoin için bu değer son 6 ay içerisinde neredeyse 5 katı kadarken sadece son 1 ay içinde 4 kata kadar artış gösterdi. Fiyatlardaki bu artışın tabi ki de en önemli nedeni gösterilen ilgi.

“Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %20 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın