Joe Biden’ın Yeni Ekonomi Hamlesi Bitcoin (BTC) Fiyatını Yükseltebilir

ABD seçimlerini resmen kazanan Joe Biden, yönetime gelmesiyle beraber yeni hükûmetin yaptığı ekonomik kalkınma hareketin sonucunda Bitcoin için umut vadeden gelişmeler yaşanabilir. ABD’ye yeni yatırımcıların gelmesi ve hazinenin dolması için oluşturulan yeni paketle beraber Bitcoin değerinde fırlamalar yaşanabilir.

ABD merkezli haber kaynağı Axios’un haberine göre yeni hükumet yeni bir paket açıklamasında bulundu. Kongreye gönderilen talebin içerisinde ayrıca Covid-19 sonucunda bozulan ekonomiyi toparlamak amacıyla halka 2 bin dolarlık çeklerden dağıtacak ve 3 trilyon dolarlık devasa bir vergi ve altyapı paketi de bulunuyor.

Gelin geliştirilen teşvik ve iyileştirme paketinin Bitcoin üzerinde de etkili olması muhtemel. Çünkü piyasadaki dolar likiditesinin artmasıyla beraber kripto varlıklara da yönelim olacağı tahmin ediliyor.

Biden hükumetinden önce de Donald Trump bu tarz bir teşvik paketi yayınlamış ve Mart ayında 2 trilyon dolarlık paket devreye girmişti. Ayrıca geçtiğimiz ay da benzer şekilde neredeyse 1 trilyon dolarlık bir el teşvik daha hayata geçirilmişti.

“Enflasyonda Artış Bitcoin’i Tetikliyor”

Bu likidite desteği elbette bazı problemleri de beraberinde getiriyor. Enflasyonun artışını tetikleyen bu durum karşısında düşük faizlerin uygulanması da işleri kriz seviyesini taşıyabiliyor. Ancak halkın elindeki varlıkların artması BTC gibi risk grubundaki yatırım araçlarına da yönelmeyi tetikliyor. Ayrıca enflasyonun getirdiği sıkıntılardan yana çözüm bulmak isteyen büyük kurumsal şirketlerin Bitcoin varlıklarına olan talebindeki artış da bu durumu destekler nitelikte.

Dolardaki bu enflasyon süreci geçtiğimiz ay beklentilerin üzerinde olduğu açıklandı. Hal böyle olunca yatırımcılar enflasyondan en az etkilenecekleri yerlere akın ediyorlar. Bunlardan bitcoin ve diğer dijital varlıklar bu sürecin devam etmesi durumunda tekrar patlamalar yaşayabilirler.

Pandemi sürecinde kripto paralara ilgi ve merak gözle görülür derecede yükseldi. Bu da fiyatlarda ciddi bir artışa sebep oldu. Örneğin Bitcoin için bu değer son 6 ay içerisinde neredeyse 5 katı kadarken sadece son 1 ay içinde 4 kata kadar artış gösterdi. Fiyatlardaki bu artışın tabi ki de en önemli nedeni gösterilen ilgi.

“Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.