Joe Biden’ın 6 Trilyon Dolar’lık Bütçe Teklifinin Kabulü, Bitcoin’i Nasıl Etkiler?

ABD başkanı Joe Biden, 2022 mali yılına yönelik hükümet harcamalarını içeren ilk kapsamlı bütçe teklifini sundu. Bu bağlamda Joe Biden’ın 2022 mali yılına yönelik 6 trilyon dolar’lık ilk kapsamlı bütçe teklifinde altyapı, sağlık ve eğitim gibi harcamalara yönelik finansmanın artırılması planlanıyor. Peki 6 trilyon dolar’lık bütçe teklifi kripto para piyasasını nasıl etkileyecek?

ABD’nin gizli dinleme ve izleme faaliyetleri hakkındaki ayrıntıları kamuoyuna sızdıran eski güvenlik uzmanı Edward Snowden, bu gelişmenin Bitcoin için iyi olduğuna inanıyor.

Bu tür astronomik harcamalar, vatandaşlara daha fazla vergi uygulanması, düşük ücret oranları, enflasyon ve dolar’ın satın alma gücünü hafifçe aşındırılması anlamına gelir. Vergi seçeneğini kullanmamak, basitçe yoktan yeni banknotlar basmak, böylece halihazırda var olan tüm dolar’ın değerini düşürmek ve maliyeti tüm ABD vatandaşlarının ceplerine yüklemek olarak da karşımıza çıkar.

Bu Durum Bitcoin’e Nasıl Yardımcı Olabilir?

Edward Snowden bu gelişmeyle ilgili: “Altı trilyon dolar mı? Bu Bitcoin için iyi.” ifadelerini kullandı. Snowden yeni bütçenin geçmesiyle dolar’ın geçmesi muhtemel düzeltmeler sürecini ve BTC’nin Amerikalılar için nasıl kolaylaştırabileceğini düşünmüş olmalı.

Dolar, yükselen enflasyon nedeniyle düşmeye çalışırken, birçok yatırımcı çılgınca likit varlıklarını değer düşüşünden korumanın yollarını arayacak. Bitcoin, Square, MicroStrategy gibi şirketlerin ve Miami Belediye Başkanı Francis Suarez gibi diğer önemli şahsiyetlerin desteğine sahip. Bu nedenle çoğu yatırımcı için mükemmel bir seçenek oluşturuyor.

Daha kırmızı günler gören Bitcoin, şu anda üçüncü haftasında olan düşüş trendini sona erdirmek için yeni destekçiler arıyor. Halihazırda, ATH değerinin yarısı silindi, pazar hakimiyetinin büyük bir kısmı aşındı ve varlıklarını korumak isteyen insanların akını, Bitcoin’i bir sonraki boğa turuna teşvik etmek için uzun zamandır beklenen katalizör olabilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Zycrypto


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.