Joe Biden Uluslarası Kripto Para Düzenlemesi için Baskı Yapıyor!

Kripto para dünyasının devi FTX’in çöküşü ile işler bir hayli karıştı. Zimmete para geçirme başta olmak üzere ortaya çıkan olumsuz detaylar milyar dolarlık devi parçaladı. Sam Bankman-Fried, FTX borsasının güçlü olduğu konusunda ‘sahte bir görüntü’ sunsa da gerçek bundan çok farklıydı.

FTX çöküşünün ardından küresel düzenleyiciler kripto para özelinde düzenlemeleri hızlandırmak istiyor. Bu kapsamda birtakım görüşmelerin yapıldığı basında konuşuluyor. FTX çöküşünün ardından ortaya çıkan dalgalanmalar, yatırımcı güvenini sarstığı için bu tür düzenlemeler kritik olacaktır.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere ABD Başkanı Joe Biden, FTX borsasında yaşanan olayların benzerini engellemek için görüşlerini paylaştı.

Bali’de G20 liderleriyle görüşen Biden’ın görüşleri, toplantı sonrasındaki bildiride de yer aldı. Açıklamada şu yorum dikkat çekti.

“Riskler hakkında kamuoyu bilinci oluşturmak, düzenleyici sonuçları güçlendirmek ve inovasyonun faydalarından yararlanırken eşit şartlara sahip bir alanı desteklemek çok önemlidir.”

Finansal İstikrar Kurulu daha önce kripto para birimleri için geleneksel finansa benzer katı kurallar getirilmesini önermişti. G20 liderleri, kripto para düzenlemeleri için kapsamlı bir uluslararası çerçeve uygulama önerisini memnuniyetle karşıladı.

Bildiride ayrıca, “… sözde [geleneksel para birimine sabitlenmiş] stabilcoin’ler de dahil olmak üzere kripto varlıkları ekosisteminin yakından izlenmesini ve finansal istikrara yönelik potansiyel riskleri azaltmak için sağlam düzenleme, denetim ve gözetime tabi olmasını sağlamak için” sözleri de yer aldı.

Liderler ayrıca, kripto para birimiyle ilgili faaliyetlere ve pazarlara yönelik düzenleyici ve denetleyici yaklaşımlarda uluslararası tutarlılığı memnuniyetle karşılama konusunda anlaştılar.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Watcher.guru


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.