Japonya’nın Perakende Devi Rakuten, Kripto Borsasını Resmen Başlattı

E-ticaret dünyasının dev isimlerinden olan Rakuten kendi kripto para borsasında işlemleri başlattı.

Japon e-ticaret devi Rakuten’in bir yan kuruluşu olan Rakuten Wallet, 19 Ağustos’ta yayınlanan bir basın bülteninde onaylanan üç kripto para biriminin spot ticaretinin – Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Bitcoin Cash (BCH) – olduğunu söyledi.

Gelecekte, geliştiriciler iOS ve Android için bir uygulama yayınlamayı planlıyor ve kullanımı para yatırma ve çekme işlemleri için zorunlu olacak.

Basın bülteni, “Rakuten Bank ile zaten bir banka hesabına sahip olan müşteriler, çevrimiçi başvuru formunda gerekli bilgileri girerek kolayca bir Rakuten Wallet hesabı açabilecekler” dedi.

Rakuten Ağustos 2018’de Everybody’s Bitcoin’i 2,4 milyon Dolar karşılığında satın aldı. Yöneticiler aslında bu yıl nisan ayında yapılacak olan lansmanı açıkladılar, ancak ilerleme durmuş gibi göründü.

Japonya’nın Kripto Para Ekosistemi Hızla Büyüyor

Borsa, Japon pazarında hızla genişleyen bir ekosisteme katıldı ve birden fazla rakip yerli kripto para ticaretinden bir dilim için yarışıyor.

Geçtiğimiz ay Tokyo, G7 tarafından onaylanan bir hareketle küresel ödeme çözümleme ağı SWIFT’e kripto para birimi bazlı bir analog oluşturmak istediğini açıkladı.

Geçtiğimiz yıl başka bir Japon borsasını satın alan Monex Group, zor durumdaki Coincheck de son zamanlarda Facebook’un Libra dijital para birimi ağına katılma isteğinin sinyalini verdi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.