Japonya’nın En Büyük İkinci Bankasından MoneyTap’a Yatırım

Japonya’nın ikinci büyük bankası Sumitomo Mitsui Banking Corporation (SMBC), Ripple tabanlı MoneyTap’a yatırım yaptı. Halihazırda, Fukushima Bank ve diğer bazı büyük bankalar çoktan MoneyTap’a büyük miktarda yatırım yapmış durumda.

MoneyTap uygulaması, Mart 2018’de Japonya Bankası Konsorsiyumu tarafından hayata geçirilmiş bir uygulama. Söz konusu uygulama, telefon numaralarının ya da QR kodlarının yardımıyla kullanıcılarının bankadan bankaya transfer yapmasına imkan veriyor.

Edinilen bilgilere göre Japonya’nın en büyük ikinci bankası, MoneyTap blockchain finansal çözümünün geliştirilmesinde ve benimsenmesinde kilit bir oyuncu olan diğer ortağı SBI Holding aracılığıyla MoneyTap’a yatırım yapıyor.

Sumitomo Mitsui Banking Corporation, SBI Holdings’in güçlü bir ortağı ve Japonya’nın en büyük ikinci bankacılık kurumu olarak biliniyor.

U.Today tarafından paylaşılan bilgilere göre SMBC, Japonya’daki bankacılık sektörünü geliştirmek amacıyla Blockchain’i ve DLT’yi araştırmaya başladı. Bahsi geçen yatırımında bu işin bir parçası olduğu düşünülüyor. SMBC bu yatırımın yanı sıra R3 tarafından geliştirilen Corda adlı Blockchain platformuna da kısa süre sonra yatırım yapacak. Görüşüne göre banka bu yolda ilerleme konusunda oldukça kararlı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.