Japonya’nın Blockchain Endüstrisi 2020’de %30 Büyüdü

Japonya’nın blockchain endüstrisi, ekonomik mücadelelere ve küresel salgına rağmen 2020’de hızla büyüyor. Ülkenin en büyük dijital para şirketlerinden birinin yeni raporu, sektörün 2019’dan bu yana %30’un üzerinde büyüdüğünü ortaya koydu.

Japonya, blockchain endüstrisinde yıllardır öncü bir rol oynadı ve sektör için düzenleyici bir çerçeve oluşturan ve uygulayan ilk ülkelerden biri oldu. Blockchain dostu yaklaşımı, endüstrinin hızlı bir şekilde büyümesine yol açtı, yeni yayınlanan raporda bu durumu kanıtlar nitelikte.

Monex Kripto Bankası’nın raporuna göre, geçtiğimiz yıl sektör %30 büyüdü. Banka, 2018 yılında satın aldığı Coincheck borsasının operatörü Monex Group’un bir yan kuruluşudur.

Raporda, bu yıl Mayıs ayından itibaren Japonya’da 430 blockchain şirketi olduğu ortaya çıktı. Bu, geçen yıl Temmuz ayında bildirilen 329 şirketten %30.7’lik bir artışa eş değer.

Rapora göre, bu şirketlerin %64’ü öncelikle blockchain teknolojisine odaklanıyor ve geri kalanı ikincil kapasitede yer alıyor. Ayrıca, Japonya’da blockchain teknolojisini takip eden halka açık 31 şirket bulunmaktadır.

Rapor mevcut blockchain ürünlerinde, 422 aktif ürünün %19’unu oluşturan finansın en yüksek paya sahip olduğunu ortaya koydu.

Raporda, dijital para birimi borsaları ve madencilik sektörlerinin hala sektördeki en büyük endüstri olduğu belirtiliyor. Bununla birlikte, oyun sektörü hem operatörler hem de oyuncular için deneyimi iyileştirmek amacıyla blockchain kullanarak hızla öne çıkıyor.

Japon blockchain ve dijital para birimi borsa endüstrisi uzun bir yol kat etmiş olsa da, hala büyümesini engelleyen zorluklarla karşı karşıya. Bilgisayar korsanları ve veri ihlalleri en büyük tehditlerinden biri diyebiliriz.

Şu anda Monex Group’a ait bir borsa olan Coincheck, 2018’de 500 milyon doların üzerinde dijital para birimini kaybederek sektördeki en büyük saldırıya uğradı. Geçen ay, aynı borsa, bilgisayar korsanlarının kullanıcıların kişisel verilerini aldığı bir veri ihlali yaşadı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.