Ana Sayfa Haberler Japonya’nın “Amazon’u” Rakuten, XRP İşlemlerini Yeniden Başlatacağını Duyurdu!

Japonya’nın “Amazon’u” Rakuten, XRP İşlemlerini Yeniden Başlatacağını Duyurdu!

0

“Japonya’nın Amazon’u” olarak bilinen e-ticaret devi Rakuten, Rakuten Wallet borsasında XRP marj ticaretine devam edeceğini duyurdu.

Söz konusu hizmet, ABD’den iki gün sonra 24 Aralık’ta (ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Ripple’a karşı dönüm noktası niteliğindeki davasını açıklamasından iki gün sonra) durdurulmuştu.

Rakuten Wallet yaptığı açıklamada, kripto para biriminin fiyat keşfinin artık yeterince istikrarlı olduğunu belirtiyor:

“Askıya alınan XRP kaldıraçlı ticaret hizmetiyle ilgili olarak, likiditenin güvence altına alınabileceğini ve müşterilere istikrarlı fiyat sağlanmasının yeniden mümkün olduğunu belirledik ve bu nedenle hizmete aşağıdaki programda devam edeceğiz.”

Coinbase, Kraken, Binance ABD, Bitstamp ve bir dizi başka borsa, Ripple’ın kaderi davanın sonucuna bağlıyken, ABD’de ticareti yeniden başlatmadı. Dava halen devam ederken uzman keşfi için son tarih 12 Kasım’a uzatıldı.

Rakuten Wallet Ağustos 2019’da piyasaya sürüldü. Başlangıçta, spot ticaret için yalnızca Bitcoin, Ethereum ve Bitcoin Cash mevcuttu. Mart 2020’de kripto para borsası, Litecoin ve XRP için marj ticareti ekledi. Bu bahar ise, perakende devi, müşterilerinin Japonya genelinde kripto para birimleriyle alışveriş yapmasına da izin verdi.

YORUM BULUNMUYOR

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın