Japonya Ripple’ın Yeni Evi mi Olacak?

Japonya; San Francisco ofislerinden ayrılırsa Ripple’ın en olası yeni genel merkezinde güçlenmeye devam ediyor.

Japon finans devi SBI Holdings CEO’su Yoshitaka Kitao;  Ripple’ın Amerika Birleşik Devletleri’nden ayrılması durumunda taşınacağı en olası ülkenin Japonya olduğunu dile getirdi.

28 Ekim basın toplantısında Kitao şunları belirtti; Blockchain bazlı ödemelerin yeni merkezi için “Japonya en umut verici aday.” SBI Holdings bir Ripple yatırımcısıdır. Kitao ise firmanın yönetim kurulunda yer almaktadır.

Kısaca Brad Garlinghouse Yorumları

Ripple’ın kurucu ortağı Chris Larsen ve CEO Brad Garlinghouse; Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yasal düzenlemelerin net olmamasından dolayı duyduğu hayal kırıklığını dile getirdi. Bu ayın başlarından Larsen, firmanın; Birleşik Krallık, İsviçre, Singapur veya Japonya gibi ülkelere taşınmayı düşündüğü belirtti. Sebebinin ise; ABD’deki yetkililerin ” yaptırım yoluyla düzenleme’’ politikasına sahip olduğunu ve kripto para birimi temelli hazırlıkta” maalesef ki geride kalması’’ olduğunu dile getirdi.

Bloomberg’in 22 Ekim tarihli raporuna göre Ripple; Japonya ve Singapur’u listesine aldı. Garlinghouse, o sırada ise SBI ile ülkeyi genel merkezi için potansiyel bir yer olarak kullanmak hakkında konuştuğunu duyurdu.

Garlinghouse;

“Japonya, kısmen SBI gibi önemli ortaklarımız olduğu için en hızlı büyüyen pazarlarımızdan biri” dedi.

Son olarak, SBI Holdings; Ripple’ın Japonya’daki ATM’ler üzerinden Ripple destekli yerleşimleri entegre etmenin planlarının bir parçası olduğunu dile getirdi. Bu yüzden Japon ödeme şirketi MoneyTap’e yatırım yaptığını söylemekten de çekinmedi. Entegrasyon; tüketicilere, bankacılık bağlantılarına bakılmaksızın Japon ATM’lerindeki fonlara daha kolay erişim sağlamayı hedeflediği biliniyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.