Japonya Ripple’ın Yeni Evi mi Olacak?

0
345

Japonya; San Francisco ofislerinden ayrılırsa Ripple’ın en olası yeni genel merkezinde güçlenmeye devam ediyor.

Japon finans devi SBI Holdings CEO’su Yoshitaka Kitao;  Ripple’ın Amerika Birleşik Devletleri’nden ayrılması durumunda taşınacağı en olası ülkenin Japonya olduğunu dile getirdi.

28 Ekim basın toplantısında Kitao şunları belirtti; Blockchain bazlı ödemelerin yeni merkezi için “Japonya en umut verici aday.” SBI Holdings bir Ripple yatırımcısıdır. Kitao ise firmanın yönetim kurulunda yer almaktadır.

Kısaca Brad Garlinghouse Yorumları

Ripple’ın kurucu ortağı Chris Larsen ve CEO Brad Garlinghouse; Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yasal düzenlemelerin net olmamasından dolayı duyduğu hayal kırıklığını dile getirdi. Bu ayın başlarından Larsen, firmanın; Birleşik Krallık, İsviçre, Singapur veya Japonya gibi ülkelere taşınmayı düşündüğü belirtti. Sebebinin ise; ABD’deki yetkililerin ” yaptırım yoluyla düzenleme’’ politikasına sahip olduğunu ve kripto para birimi temelli hazırlıkta” maalesef ki geride kalması’’ olduğunu dile getirdi.

Bloomberg’in 22 Ekim tarihli raporuna göre Ripple; Japonya ve Singapur’u listesine aldı. Garlinghouse, o sırada ise SBI ile ülkeyi genel merkezi için potansiyel bir yer olarak kullanmak hakkında konuştuğunu duyurdu.

Garlinghouse;

“Japonya, kısmen SBI gibi önemli ortaklarımız olduğu için en hızlı büyüyen pazarlarımızdan biri” dedi.

Son olarak, SBI Holdings; Ripple’ın Japonya’daki ATM’ler üzerinden Ripple destekli yerleşimleri entegre etmenin planlarının bir parçası olduğunu dile getirdi. Bu yüzden Japon ödeme şirketi MoneyTap’e yatırım yaptığını söylemekten de çekinmedi. Entegrasyon; tüketicilere, bankacılık bağlantılarına bakılmaksızın Japon ATM’lerindeki fonlara daha kolay erişim sağlamayı hedeflediği biliniyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın