Ocak 12, 2022

Jack Dorsey’den, Bitcoin (BTC) Geliştiricileri İçin Büyük Destek!

Eski Twitter CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin geliştiricilerinin karşılaştığı yasal savaşlara yanıt olarak, geliştiricileri desteklemek amacıyla bir fon duyurdu. Duyuruya göre, Bitcoin Yasal Savunma Fonu, Chaincode Labs kurucu ortağı Alex Morcos ve Sussex Üniversitesi Bilişim Bölümü’nde Bilgisayar Bilimi Profesörü Martin White önderliğinde yönetilecek.

Duyuruda ayrıca, fonun Bitcoin ekosistemindeki faaliyetleriyle ilgili davalarla karşı karşıya kalan Bitcoin geliştiricileri için yasal savunma sağlayacağı söylenildi. Desteklerden bazıları yasal faturaları ödemeyi, dava stratejileri geliştirmeyi ve savunma avukatı bulmayı içeriyor.

“Bu Fonun temel amacı, geliştiricileri, savunma avukatı bulma ve tutma, dava stratejisi geliştirme ve yasal faturaları ödeme de dahil olmak üzere Bitcoin ekosistemindeki faaliyetleriyle ilgili davalardan korumaktır.”

Son birkaç yılda, yazılım geliştiricileri yasal zorluklar nedeniyle çeşitli engellerle karşılaştı. Bitcoin Yasal Savunma Fonu da, bu zorlukların bazılarını dengelemek için kar amacı gütmeyen bir fon olarak oluşturuldu. Şimdilik, Bitcoin geliştiricilerine gönüllü ve yarı zamanlı avukatlar yardım edecek.

Desteklenecek İlk Dava Belli

Duyuruya göre, fonun yönetim kurulu desteklenecek davalıları belirleyecek. Ayrıca bu işlem için ek kaynak sağlanması da yönetim kurulunun talimatıyla olacak. Şu anda Fon, faaliyetleri için ek para toplamayı amaçlamamakta, ancak daha fazla yasal işlem yapılması veya personel için ödeme yapılması gerekiyorsa bu, yönetim kurulu talimatıyla yapacaktır.

Başlangıç ​​için, fonlar, Tulip Trading davasının mevcut savunmasının koordinasyonunu üstlenecek. Söz konusu davaya konu olan Bitcoin geliştiricileri, Craig Wright’ın sahibi olduğu Tulip Trading Limited şirketi tarafından “güvenlik görevinin ihlali” iddiasıyla dava edilmişti. Geliştiricilerin karşılaştığı bu ve diğer birçok dava, Bitcoin Yasal Savunma Fonu’nun destek sağlamaya çalıştığı olay. Dorsey’in ekosisteme böyle bir katkıda bulunması, değerli ve önemli bir gelişme olarak nitelendirilebilir.

Kaynak : Crypto News Flash


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.