İtalyanların Bitcoin Tercihi: Visa ve Mastercard’ı Geride Bıraktı

0

Çoğu zaman inişli çıkış fiyat grafiği ile karşımıza çıksa da, Bitcoin popülerliği gün geçtikçe artıyor. İtalya için de durum farklı görünmüyor. Geçtiğimiz dönemlerde Bitcoin’e en çok güvenen ülke olarak karşımıza çıkan İtalya şimdi de yeni bir anket ile gündem oldu.

SEMRush tarafından İtalya da ödeme şekillerine dair bir araştırma yapıldı. Araştırma verilerine göre, Bitcoin ülkede online alışverişte en çok kullanılan üçüncü ödeme şekli. İlk sıralarda karşımıza PayPal ve PostePay çıkıyor.

Tüm dünya ile İtalya’da da e-ticarete kullanımı büyük ölçüde arttı. Çeşitli yöntemler ile birlikte geleneksel kredi kartı kullanımı eski kadar yaygın olmamaya başladı.

Söz konusu araştırmayı incelediğimizde e-ticarette Bitcoin’in çok geniş bir kesim tarafından tercih edildiğini söyleyebiliriz. Hatta Visa, MatserCard ve American Express’ten daha fazla kullanıldığını kesin.

Edinilen bilgilere göre Bitcoin online alışverişlerde ayda ortalama 215,800 kezden fazla kullanıldı. Bu sayı American Express‘te 189,000, Visa ve Mastercard‘da ise ayda yaklaşık 33,950. Zirvede olan PayPal ile her ay 1,383,000 ödeme yapılıyor.

Bu veriler kıyaslandığında, örneğin; PayPal ve Bitcoin arasında büyük fark görebilirsiniz. Ama yine de Bitcoin’in Visa, Mastercard ve American Express’i geride bırakmış olması önemli bir başarı. Bugün 3. sırada yer alan Bitcoin önümüzdeki dönemlerde 2. sıraya bile yerleşebilir.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın