İtalyan Kulüplerinden AS Roma Taraftar Tokenı Çıkartıyor

İtalya’nın büyük kulüplerinden olan AS Roma kendi tokenini çıkartmaya karar verdiğini duyurdu.

Son zamanlarda spor dünyasında Blockchain teknolojisi kullanımı yaygınlaşmaya başladı ve bazı kulüpler Blockchain teknolojisiyle kendi tokenlerini oluşturuyor. Şimdilerde ise bu zincire AS Roma da katıldı.

Yakın bir zaman içerisinde Socios adlı şirketle ortaklık yapmaya başladığını duyuran AS Roma bu ortaklık ile yeni bir taraftar tokenı geliştirtecek.

AS Roma taraftarları bu tokene Socios uygulaması sayesinde ulaşabilecekler. Bu uygulama sayesinde AS Roma’nın tokenını Socios’un kendi tokenı olan CHZ ile alıp satabilecekler. Bu CHZ tokeni ünlü borsalar, Binance, DEX, BitMAX ve KuCoin gibi borsalarda listelenmekte.

AS Roma’nın tokenı Socios üzerinden erişiliyor fakat tokenlar başka bir ağda tutulacağı belirtiliyor.

Spor Dünyasında Blockhain

Blockchain teknolojisi spor camiasında büyük bir ilerleme sergiliyor. Şu anlarda birkaç büyük spor kulübü bu teknolojiyi kullanmaya başladı.

İngiltere’nin kulüplerinden West Ham United, İtalyan kulüplerinden Juventus kendi tokenlarını geliştirdiklerini bildirmişlerdi. Kulüplerin bu girişimi kendi ekosistemlerini çeşitlendirmek hem de taraftarlarla bir çatı altında yoğun etkileşim içerisinde bulunmayı hedefliyorlar.

Kaynak: theblockcrypto

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.