İtalyan Bankasından, Bitcoin Ticareti

0
392

Bir İtalyan bankası olan Banco Sella, COVID-19 etkisinin yoğun olarak hissedildiği ülkedeki vatandaşlar için Bitcoin ticaret hizmeti başlattı.

Resmi duyuruya göre, banka Hype platformunda dijital para birimi alım-satım hizmetleri sunuyor ve kendisi kripto borsasıyla ilişkili riskleri azaltmak için bir aracı görevi görüyor.

Banka, ülke vatandaşlarının evlerinde sıkışıp kalmaları sebebiyle dijital paralara olan ilginin arttığına inanıyor. Küresel borsaların düşmesiyle, dijital varlıklara yapılan yatırımlar pek çok kişi için daha iyi bir seçenek gibi gözükse de, değişken piyasanın risk taşıdığı da bir gerçek. Bu platform ile risklerin azaltılması hedefleniyor.

Söz konusu platform, birden çok banka hesabının bağlanmasını da destekleyerek, kullanıcıların Bitcoin’leri doğrudan hesaplardan satın almalarını sağlıyor. Hype Genel Müdürü Antonio Valitutti konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Özellikle bizim müşteri kitlemiz Bitcoin’e ve diğer kripto paralara gitgide daha fazla talep göstermeye başladı. Müşteri kitlemiz derken; genç ve zeki vatandaşlarımızı kastediyoruz. Bu insanlar kripto paralar her gün kullandıkları uygulamalarla erişebilmek istiyorlar.”

Bu gelişme ile corona virüsünün dijital para kullanımını olumlu yönde etkilediğini söylemek yanlış olmaz.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın