İtalyan Bankasından, Bitcoin Ticareti

Bir İtalyan bankası olan Banco Sella, COVID-19 etkisinin yoğun olarak hissedildiği ülkedeki vatandaşlar için Bitcoin ticaret hizmeti başlattı.

Resmi duyuruya göre, banka Hype platformunda dijital para birimi alım-satım hizmetleri sunuyor ve kendisi kripto borsasıyla ilişkili riskleri azaltmak için bir aracı görevi görüyor.

Banka, ülke vatandaşlarının evlerinde sıkışıp kalmaları sebebiyle dijital paralara olan ilginin arttığına inanıyor. Küresel borsaların düşmesiyle, dijital varlıklara yapılan yatırımlar pek çok kişi için daha iyi bir seçenek gibi gözükse de, değişken piyasanın risk taşıdığı da bir gerçek. Bu platform ile risklerin azaltılması hedefleniyor.

Söz konusu platform, birden çok banka hesabının bağlanmasını da destekleyerek, kullanıcıların Bitcoin’leri doğrudan hesaplardan satın almalarını sağlıyor. Hype Genel Müdürü Antonio Valitutti konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Özellikle bizim müşteri kitlemiz Bitcoin’e ve diğer kripto paralara gitgide daha fazla talep göstermeye başladı. Müşteri kitlemiz derken; genç ve zeki vatandaşlarımızı kastediyoruz. Bu insanlar kripto paralar her gün kullandıkları uygulamalarla erişebilmek istiyorlar.”

Bu gelişme ile corona virüsünün dijital para kullanımını olumlu yönde etkilediğini söylemek yanlış olmaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.