Ocak 9, 2022

İşte Piyasaya Meydan Okuyacak 4 Altcoin: Lark Davis Açıkladı!

Piyasa birkaç gündür kırmızılar içinde, ancak analistler bu durumu oldukça sakin karşılıyor ve bir satın alma fırsatı olarak görüyor. Analist ve kripto yatırımcısı Lark Davis de 2022’deki porföy stratejinizi belirlemek için radarınızda olması gerektiğini düşündüğü ve Ocak ayında piyasaya meydan okuyabilecek 5 altcoin’i paylaştı.

Solice (SLC)

Davis’e göre radarınızda olması gereken ilk altcoin Solice (SLC). Solice, kullanıcıların sanal deneyimler yaratmalarına, sahip olmalarına, bunun yanında sosyalleşmelerine ve para kazanmalarına olanak tanıyan Solana blok zinciri üzerine inşa edilmiş bir sanal gerçeklik metaverse’idir.

Solice; farklı donanım, yazılım ve işletim sistemlerinin engellerini ortadan kaldırarak birden çok platformu destekler. Sonuç olarak, insanlar arkadaşlarını ve ailelerini davet edebilir ve onlarla etkileşim kurabilir, bu da kullanıcı tabanının katlanarak büyüme potansiyelini artırır.

Solice’in dünyasındaki oyuncular NFT olarak çok sayıda evcil hayvan, değerli taş, koleksiyon eşyası toplayabilir, varlıklarını, mini oyunları geliştirebilir ve arazilerinin üzerine inşa edebilirler.

Solice metaverse, Solana blok zincirindeki ilk çapraz platformlu VR metaverse’dir. Analiste göre Solana büyümeye devam edecek, bu yüzden Solice de bu büyümeden payını alacak.

Chainlink (LINK)

Analistin listesinde bahsettiği ikinci altcoin ise Chainlink (LINK). Chainlink, akıllı sözleşmelerin evrensel olarak birbirine bağlanmasını sağlayan bir blok zinciri soyutlama katmanıdır. Chainlink, blok zincirlerinin harici veri beslemeleri, olaylar ve ödeme yöntemleriyle güvenli bir şekilde etkileşime girmesini sağlar ve karmaşık akıllı sözleşmelerin baskın dijital sözleşme biçimi haline gelmesi için ihtiyaç duyduğu kritik zincir dışı bilgileri sağlar.

Bu ağ, güvenilir verileriyle yüz milyarlarca dolar değerinde besleme sağlar. Şu anda Chainlink’in oracle’ları tarafından 75 milyar dolarlık toplam değer güvence altına alınmış durumda ve platform oldukça büyük düzeyde benimsenmeye başladı. Bu, güvence altına alınmış toplam değerde bir önceki yıla göre on kat artış anlamına geliyor.

Proje şu anda 700’den fazla oracle ağını, binden fazla projeyi destekliyor ve analiste göre topluluk tarafından bu sayının yakın gelecekte iki katından fazla olması bekleniyor.

Curve (CRV)

Analistin radarınızda olmasını tavsiye ettiği bir sonraki altcoin Curve (CRV). Curve, likiditeyi yönetmek için otomatikleştirilmiş bir piyasa yapıcı (AMM) kullanan, merkezi olmayan bir stablecoin borsasıdır.

Ocak 2020’de çıkış yapan Curve, artık tam bir DeFi fenomeni haline geldi ve 2020’nin ikinci yarısında ve 2021 yılının sonunda önemli bir büyüme yaşadı.

İnsanlar bir katman-2 veya Polygon gibi bir platformu kullanabilir ve Curve çiftçiliği yaparak yalnızca yield farming’den yüzde 40’a kadar kâr elde edebilir. Analist bu token için çok yüksek bir talep olduğunu söyledi ve Curve gibi tokenlerin genel portföylerimizde yedek varlıklar olarak bulunacağını belirtti.

Terra (LUNA)

Analistin gözlerden kaçmaması gerektiğini belirttiği son altcoin ise Terra (LUNA). Bu blok zinciri protokolü, fiyat istikrarlı küresel ödeme sistemlerine güç sağlamak için fiat paraya sabitli stablecoin’leri kullanır. Terra, yazım sırasında piyasa değerine göre ilk 10 kripto para biriminde onuncu sırada yer alıyor.

White paper’ına göre Terra, fiyat istikrarını ve fiat para birimlerinin geniş çapta benimseniyor olmasını Bitcoin’in (BTC) sansür direnciyle birleştirir ve hızlı ve uygun fiyatlı ödemeler sunar.

Son zamanlarda Terra ekosisteminin çok fazla ilgi çekmeye başladığına ve çeşitli gelişmeler yaşadığına şahit oluyoruz. Ancak bunlardan en önemlisi; Terra’nın stablecoin’ini TerraUSD’nin (UST) DeFi genelinde bir yuva buluyor olması. Stabilcoin yükseldiğinde, daha fazla benimseme olur, bunun sonucunda da LUNA’nın fiyatı yükselir.

Daha önce de Terra ile ilgili yayınladığımız bir yazıda belirttiğimiz üzere; insanların UST yapabilmesi için LUNA’yı yakmaları gerektiğinden, platformun stabilcoin’i ve LUNA varlıkları arasında çok verimli bir döngü var. Bu nedenle analiste göre Terra’nın büyük bir potansiyeli var ve radarınızda bulunması gereken ilk altcoin’lerden birisi.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : azcoin news


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.